8. WOM w Wioślarstwie

W pełnym słońcu i prawie bezwietrznej pogodzie rozegrano 16 konkurencji w „wiosłach krótkich”. Zawody odbyły się w sobotę, 6 czerwca w godzinach od 12:00 do 16:00.

         W zawodach rozgrywanych na odcinku Odry przy ujściu Odry Północnej w kierunku przesypowni, pod prąd, na dystansie 500 m wzięło udział 48 zawodników reprezentantów 3 Wrocławskich klubów wioślarskich: 3 dziewczyny i 7 chłopców z AZS Politechnika Wrocławska, 22 dziewczyny z UKS MILENIUM Wrocław i 16 chłopców z KW PEGAZ Wrocław.

Wydarzenie asekurowały dwie jednostki Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej, które wyławiały po wywrotce osady dziewcząt: dwie dwójki podwójne juniorek młodszych oraz jedną dwójkę dziewcząt. Załoga chłopców na dwójce ze sternikiem również się wywróciła ale jeszcze w zatoce, niedaleko pomostu.

Zmagania zawodników można było śledzić od startu do mety. Możliwość taką dało usytuowanie miasteczka sportowego na zmodernizowanym  cyplu przy poszerzonej Odrze  i wygładzonym nabrzeżu. Do miasteczka można było dojść pieszo okrążając zatokę lub przepłynąć łódką – promem, która była do dyspozycji wszystkich chętnych.

 Po zawodach większość zawodników ochoczo skorzystała z kąpieli w chłodnej Odrze.

KOMUNIKAT KONCOWY