Finały OOM w podnoszeniu ciężarów

W dniach 05-07.07. 2024 w Biłgoraju odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( Mistrzostwa Polski do lat 17).

  Do finału zakwalifikowała się szóstka naszych sztangistów, którzy zdobyli aż cztery medale pod wodzą trenerki Katarzyny Kraski. 

Złoto zdobył Tymoteusz BIADALSKI w kategorii do 96 kg.  Tymek wyrwał 120 kg i podrzucił 146 kg i zdecydowanie wygrał rywalizacje w tej kategorii. To drugi tytuł Mistrza Polski. Poprzedni w 2023 roku Tymek zdobył do lat 15. Teraz po raz pierwszy startował w starszej grupie wiekowej.

Srebro po zaciętej walce zdobył Florian DĄBEK w kategorii do 89 kg. Florek wyrwał 128 kg i podrzucił 153 kg. Był jeszcze atak na złoto na ciężar 161 kg, ale nie została sztanga zablokowana nad głową i podejście zostało niezaliczone. 

  Bardzo wysoki wynik w punktacji sinclaira dał Florianowi trzecie miejsce na podium w klasyfikacji open. 

Srebro zdobyła też Wiktoria KASIELSKA, która uzyskała bardzo dobry rezultat w dwuboju 149 kg. Wiktoria startowała w kategorii 55 kg. A wynik w klasyfikacji open dał naszej zawodniczce wysokie szóste miejsce.

Gabriela SZYMAŃSKA startująca w kategorii 59 kg z wynikiem 70 kg w rwaniu i 83 kg w podrzucie zdobyła tytuł wice Mistrzowski i trzeci srebrny medal powędrował do Wierzbna.

Niestety nie udało się zdobyć medalu Amelii Łodzińskiej która atakowała ” srebro” ale nie utrzymała sztangi nad głową ostatecznie zajmując czwarte moiejsce.

Ósmy był Patryk SIATKOWSKI startujący w kategorii 81 kg z uzyskanym wynikiem 200 kg w dwuboju. 

W tym samym czasie nasi najmłodsi zawodnicy z trenerem Damianem Susłem wygrali drużynowo Turniej Międzynarodowy w Czeskim Havirovie.

 Nasza drużyna w składzie: Maja Kraska, Julia Wójcik , Wiktor  Kasielski i Marcel Kucharski

Wszyscy zaliczyli wszystkie podejścia i wszyscy poprawili rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje wynik Mai 53 kg w podrzucie przy jej wadze 38 kg i wieku 11 lat czy Julii 60 kg w podrzucie waga 45 kg wiek 13 lat.

Startowała tam też nasza druga drużyna złożona z zawodników ze stażem treningowym poniżej roku wsparta przez Mistrzynie Polski LZS Alicję Szarugę. 

 Wojtek SZCZECIŃSKI, Hubert TROŚCIANIEC i Julia GŁOGOWSKA uzupełnili skład ekipy. Mimo bardzo udanego startu i rekordów życiowych Wierzbno 2 zajęło ósme miejsce. Najmłodsi pojechali tam po ” naukę” i cieszy fakt że dobrze podźwigali. 

Na zdjęciacch: Ekipa Ogólnopolskiej Olimpiady z Trenerką Kasią, Nasze najmłodsze Drużyny w Czeczach, Mistrz Olimpiady Tymoteusz z Trenerką Katarzyną tuż po dekoracji