MARCIN DZIEŃSKI AMBASADOREM THE WORLD GAMES 2017

W trakcie konferencji prasowej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego ogłoszono nazwisko nowego Ambasadora The World Games 2017. Został nim Marcin Dzieński – mistrz świata i zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata we wspinaczce na czas. Marcin Dzieński jest pierwszym Polakiem, który dokonał tej sztuki. Na wysoką na 15 metrów ścianę wchodzi w czasie poniżej 6 sekund. Wspinaczka w programie The World Games w roku 2017 będzie po raz ostatni. Od roku 2020 zostanie włączona do Letnich Igrzysk Olimpijskich.

– Jestem zaszczycony otrzymanym dziś tytułem Ambasadora The World Games 2017. Dla naszego sportu jest to najważniejsze wydarzenie czterolecia. Chciałbym także dodać, że wybór miejsca na zawody jest doskonały. Plac Nowy Targ jest w centrum miasta, ściany zostaną ustawione pod gołym niebem, tak jak to robi się na największych imprezach, choćby we francuskim Chamonix – mówił Marcin Dzieński po otrzymaniu wyróżnienia.

W konferencji wziął udział prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski i reprezentujący Wrocławski Komitet Organizacyjny prezes Marcin Przychodny i wiceprezes Adam Roczek.