Marcin Zawół biathlonowym wicemistrzem świata juniorów młodszych w biegu pościgowym!

Ubiegłoroczny młodzieżowy mistrz olimpijski w sprincie z Lozanny zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata Juniorów i Juniorów młodszych, które odbywają się w miejscowości Obertilliach w Austrii. Tym samym potwierdził, że należy do ścisłej światowej czołówki w kategorii juniorów.

Biathlonowy bieg pościgowy rozgrywany jest na podstawie wyników ze sprintu. Zawodnicy starują ze stratą do zwycięzcy, ktorą zanotowali w sprincie. Wygrywa ten, kto pierwszy przekroczy linię mety. Nasz zawodnik zajął bardzo wysokie, piąte miejsce w sprincie i na starcie biegu pościgowego tracił do zwycięzcy 37 sekund. Dobre strzelanie i świetna dyspozycja na trasie pozwoliły na przesunięcie się na drugie miejsce.

Już po biegu indywidualnym, gdzie zawodnik z Dolnego Śląska zanotował drugi czas biegu w stawce 112 zawodników wiadomo było, że przy dobrym strzelaniu będzie mógł liczyć się w walce o medale w kolejnych konkurencjach mistrzostw. Niestety, tego dnia zawiodło strzelanie i po doliczeniu karnych minut za osiem niecelnych strzałów Marcin został sklasyfikowany dopiero na 31 miejscu.

Na arenie krajowej Marcin reprezentuje Międzyszkolny Klub Sportowy Karkonosze „Sporty Zimowe”, jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, zawodnikiem Młodzieżowej Kadry Narodowej w biathlonie oraz Kadry Wojewódzkiej Juniorów w biathlonie, gdzie trenuje pod okiem trenerki Izabeli Daniło.

Wśród dolnośląskich reprezentantów Polski w biathlonie znaleźli się również Konrad Badacz (MKS Karkonosze „Sporty Zimowe”, trener Izabela Daniło), który zajął 15 m-ce w sprincie juniorów młodszych, Wojciech Filip (KS AZS Wrocław, trener Jerzy Szyda), który zajął 25 m-ce w biegu indywidualnym juniorów, Huber Matusik (UKN Melafir Czarny Bór, trener Jerzy Szyda), który zajął 41 m-ce w biegu pościgowym juniorów młodszych.

Na zakończenie mistrzostw rozegrane będą biegi sztafetowe z udziałem reprezentantów z Dolnego Śląska.