Medale z Pragi

W dniu 24 listopada br. w Pradze odbył się Międzynarodowy Turniej NEXTGEN NEXTLEVEL w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach uczestniczyło około 120 zawodników w różnych kategoriach wiekowych: Żacy (2007, 2008), Kadeci (2004, 2005, 2006), Juniorzy (2001, 2002, 2003) i Seniorzy (2001).

Klub Sportowy GROM  Bogatynia reprezentowało czworo zawodników: Maciej Wapniarczuk, Oliwia Malcow, Olivier Twardziszewski oraz Kamil Samelski.

Zawodnicy KS GROM  startowali w konkurencji „KYORUGI”, czyli walce sportowej. Dla naszych najmłodszych zawodników, Oliwii i Oliviera, były to jedne z pierwszych zmagań w  zawodach  rangi międzynarodowej. W wyniku  bardzo zaciekłych walk Oliwia zajęła 5 miejsce natomiast Olivier wywalczył  miejsce 3. Macieja i Kamila można uznać za sportowych weteranów z uwagi na wieloletnie starty w turniejach krajowych i zagranicznych. Kamil startował w kategorii wiekowej kadet do 61 kg. Pokonując wszystkich rywali wywalczył upragnione złoto.  Natomiast nasz tegoroczny Mistrz Polski, Maciej Wapniarczuk, wystartował w kategorii wagowej +61 kg. Po zaciekłych i wyrównanych walkach Maciek dotarł do  finału.  Była to  ostatnia walka finałowa całego turnieju w dodatku z  zawodnikiem z Czech, któremu kibicowała ogromna Czeska publiczność. Nie miało to jednak większego wpływu na profesjonalizm naszego zawodnika, który ostatecznie pokonał swojego przeciwnika i dołożył do swojej kolekcji kolejne cenne trofeum.
Zawodnikom oraz trenerowi Pawłowi Darłakowi gratulujemy tak dobrego wyniku sportowego i życzymy kolejnych udanych startów.