Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do ITF

W Kompleksie Hotelowo – Sportowym „Rokita” w Brzegu Dolnym w dniu 16.03.2019 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do ITF, w rywalizacji wzięli udział juniorzy młodsi oraz juniorzy z 13 klubów makroregionu. 

Łącznie w obu grupach wiekowych wystartowało 116 zawodników.  Zawody były pierwszym turniejem rankingowym dającym prawo do startu na Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych – obie imprezy odbędą się w maju. 

Organizatorem imprezy był klub Avasatare Poland z trenerem Kamilem Uchnastem na czele, przy wsparciu partnera firmy MCC Medale z Łodzi. 

Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Bandura z Avasatare Poland zdobywając dwa złote medale, a zawodniczką Agata Janus z Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do zdobywając trzy złote medale. 

Najlepszym klubem w generalnej klasyfikacji został Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do zdobywając 12 złotych , 9 srebrnych i 12 brązowych krążków. 

Następne Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do ITF odbędzą się już 13 kwietnia w Miękinii. Organizator Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do, spodziewa się udziału przeszło 300 osób startujących w tych zawodach.