Mistrzostwa Europy do lat 17 w podnoszeniu ciężarów

W dniach 18-22 czerwca trójka naszych sztangistów startowała na Mistrzostwach Europy do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Mistrzostwa dobywały się w Salonikach w Grecji.

Rok temu startowali do lat piętnastu a teraz przeszli do starszej grupy. 

Najlepiej spisał się Tymoteusz BIADALSKI zajmując wysokie szóste miejsce. Tymek zaliczył wszystkie podejścia uzyskując nowe rekordy życiowe. W rwaniu 120kg i w podrzucie 150 kg.

  Nieco słabiej poszło Florianowi Dąbkowi , który przed miesiącem na Mistrzostwach Świata uzyskał rewelacyjny wynik 289 kg w dwuboju. Niestety nie udało podtrzymać się tej formy i po wyrwaniu 126 kg, w podrzucie tylko jedno zaliczone podejście na 148 kg ostatecznie dało siódme miejsce. Wynik 289 kg pozwoliłby zdobyć medal.

Dziesiąte miejsce wywalczyła Wiktoria Kasielska, która świetnie się zbiera po drobnej kontuzji odniesionej na starcie ligowym i z tygodnia na tydzień robi postępy. Wiktoria podczas startu uzyskała 65 kg w rwaniu i 81 kg w podrzucie.

Ten rok w reprezentacji kraju nasi 16 latkowie poświęcili na zdobywanie doświadczenia , ” ostartowanie się” na największych imprezach. Za rok każdy z nich powinien już zdobyć medal.

Na zdjęciu nasi zawodnicy ze sztabem trenerskim LKS Polwica Wierzbno, Wiktoria Kasielska, Tymoteusz Biadalski z Trenerem tuż przed podejściem na 150 kg i Florian Dąbek w rwaniu.