Mistrzostwa Polski LZS do lat 15

W dniach 31.05-02.06 w Ciechanowie odbywały się Mistrzostwa Polski LZS do lat 15. Wierzbno reprezentowane było przez sześcioosobową ekipę. Wszyscy startujący zawodnicy spisali się bardzo dobrze poprawiając własne rekordy życiowe. 

Drużynowo zdobywają puchar za trzecie miejsce w Polsce na 41 sklasyfikowanych klubów.

Indywidualnie najlepsze miejsce zajęła Alicja Szaruga startująca w kategorii do 76 kg. Ala zdobyła złoty medal uzyskując 123 kg w dwuboju. 

W kategorii do 45 kg świetnie spisała się Julia Wójcik zostając wice Mistrzynią Polski LZS. Do złota zabrakło 1 kg, a wynik Julii to 99 kg w dwuboju.

Brązowy medal po zaciętej walce zdobył Wojciech Motała startujący w wyższej wadze do 49 kg. ( waga 45kg została usunięta) Ważący zaledwie 42 kg Wojtek musiał rywalizować z dużo cięższymi rywalami. Mimo to spisał się bardzo dobrze i uzyskał wynik 108 kg. W tej samej kategorii brat Wojtka Marek zajął dziewiąte miejsce.

W kategorii do 96 kg wysokie czwarte miejsce zdobył Krzysztof Kaczmarek z wynikiem 143 kg. Krzyśkowi do medalu zabrakło 1 kg. Szósty w tej kategorii był nasz Kacper Domagalski.

Warto dodać że po przejściu w tym roku naszych kadrowiczów do starszej grupy wiekowej, startująca ekipa w Ciechanowie to młoda fala kolejnych zawodników szkolonych we Wierzbnie. Wszyscy nasi startujący zawodnicy to debiutanci w Mistrzostwach Polski LZS.

Julia Wójcik, Alicja Szaruga i Wojciech Motała już zostali zauważeni przez trenerów Kadr Narodowych i w tym roku powinni po raz pierwszy pojawić się na zgrupowaniach reprezentacji.

Na zdjęciach medaliści MP LZS.