Mistrzostwa świata juniorów w podnoszeniu ciężarów

Od 6 czerwca we wrocławskiej hali Orbita trwają mistrzostwa świata juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wrocław w 2013 roku znakomicie zorganizował najważniejsze w tej dyscyplinie zawody globu wśród seniorów. Młodzi siłacze, a w zasadzie kibice, którzy przyjdą ich oglądać pomogą dzieciom chorym na białaczkę.

Dwa lata temu mistrzostwa seniorów odbywały się w Hali Stulecia. W dniach 6-13 czerwca najsilniejsi juniorzy i juniorki świata rywalizować będą w hali „Orbita”.
– Jak zawsze miasto Wrocław i Dolny Śląsk przyjęły z ochotą organizację imprezy. Wielkiej, bo trzeba dodać, że mistrzostwa świata juniorów są największą po mistrzostwach świata seniorów imprezą w podnoszeniu ciężarów. Jeśli chodzi o liczbę uczestników będzie ich tylko o 10 procent mniej niż w mistrzostwach seniorów. Więc organizacyjnie jest to praktycznie takie samo wyzwanie. Na szczęście mamy już wiele doświadczeń, które pozwalają nam uniknąć tych kłopotów, z którymi spotkaliśmy się dwa lata temu –  mówi prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki.

Mistrzostwa można śledzić na żywo na mediasporttv

wiadomości również na naszym facebooku

START BOOK MŚ JUNIORÓW, WROCŁAW 2015