Młode talenty na starcie Faldo Series Poland Championship 2014

Faldo_Series_fot._Nick_Faldo_Golf_CompanyJuż 14 sierpnia, na polu golfowym Gradi Golf Club w Brzeźnie pod Wrocławiem rozpocznie się polska edycja turnieju w ramach najbardziej prestiżowego światowego cyklu rozgrywek dla młodych golfistów – Faldo Series Poland Championship 2014. Podczas czterodniowej rywalizacji, zaprezentują się perspektywiczni zawodnicy z całej Europy, w tym także reprezentanci Polski: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki.

Golfistki i golfiści będą walczyć o zwycięstwo w jednej z pięciu kategorii, co zagwarantuje udział w ogólnoświatowym finale, który zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreślają organizatorzy, historia pokazuje, że turnieje z cyklu Faldo Series dla wielu dzisiejszych liderów światowych rankingów okazały się trampoliną do wielkiego świata golfa.

Dolnośląska Federacja Sportu objęła turniej honorowym patronatem.

Liczymy na bardzo dużą konkurencję wśród graczy, ale oczywiście trudno jednoznacznie wskazać faworytów. Dla polskich zawodników, możliwość rywalizacji z międzynarodową czołówką jest ważna w kontekście dalszego rozwoju. Stąd też, zależało nam na powrocie cyklu Faldo Series
do polskiego kalendarza golfowego
 – powiedział dyrektor sportowy turnieju, Marcin Moś.

Cechą wyróżniającą golfowy cykl Faldo Series jest nie tylko wyjątkowa atmosfera, ale również rozbudowany program imprezy, wykraczający poza czysto sportową rywalizację.
W Brzeźnie, najmłodsi uczestnicy będą mieli możliwość udziału w warsztatach golfowych z udziałem byłego osobistego trenera pomysłodawcy rozgrywek – sir Nicka Faldo. Ponadto, pierwszego dnia imprezy (14 sierpnia – czwartek) obecność zapowiedzieli wszyscy ambasadorzy turnieju: piłkarz Jerzy Dudek, żeglarz Mateusz Kusznierewicz i Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru.
Cała trójka słynie z golfowego zacięcia i aktywnie popularyzuje golfa w Polsce.

Turniej Faldo Series Poland Championship 2014 odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia na polu Gradi Golf Club w podwrocławskim Brzeźnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców golfa
i nie tylko!

Faldo Golf Series, to cykl międzynarodowych turniejów skierowanych do najbardziej utalentowanych młodych golfistów. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 1996 roku. Pomysłodawcą rozgrywek jest angielski golfista, były lider światowego rankingu i zwycięzca turniejów Masters – sir Nick Faldo.

Główną ideą Faldo Golf Series jest stworzenie młodym ludziom szansy do gry w golfa i tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny. W ramach cyklu, co roku jest rozgrywanych 38 turniejów w 28 różnych krajach na całym świecie, w których udział mogą wziąć zarówno dziewczyny, jak i chłopcy
w wieku od 12 do 21 lat.

Turnieje z cyklu Faldo, w przeszłości były już rozgrywane w Polsce. Faldo Series Poland Championship odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia 2014 r. na polu golfowym Gradi Golf Club w Brzeźnie nieopodal Wrocławia. Oficjalnymi ambasadorami turnieju zostali:Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz oraz Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru. Swój udział w rozgrywkach zapowiedzieli również najlepsi polscy golfiści-amatorzy: Mateusz Gradecki i Adrian Meronk.

Gradi Golf Club, to jeden z najładniej położonych i najciekawiej ukształtowanych kompleksów golfowych w Polsce. Jego najważniejszą częścią jest 18-dołkowe Pole Główne, par 71, o długości 5366 metrów, którego charakterystyka stanowi wyzwanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Goście Gradi GC mogą również skorzystać z m.in. 6-dołkowego Pola Parkowego, par 19, profesjonalnego driving range-u oraz licznych miejsc do ćwiczeń.

Całość infrastruktury golfowej zlokalizowana jest wśród malowniczych krajobrazów, które dopełnia wspaniała zabudowa z odrestaurowanym Pałacem Brzeźno, pełniącym funkcję budynku klubowego i hotelowego. To wszystko, w połączeniu z wyjątkową atmosferą, sprawia, że odwiedzając Gradi GC, można poczuć się jak członek prawdziwego klubu golfowego rodem z kolebki tej dyscypliny – Szkocji.

Faldo Series Poland Championship 2014 będzie kolejnym dużym wydarzeniem golfowym, które odbędzie się na Gradi Golf Club. W ostatnich latach rozegrano tu również takie turnieje, jak Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet, Turniej Stylowy Retro Cup oraz Axe Golf Club.

Kontakt dla mediów:

Bartosz Sosnówka
Rzecznik prasowy Faldo Series Poland Championship 2014
E: bartosz.sosnowka@dwapiar.pl
M: 517 476 361

Michał Polak
PR Specialist
E: michal.polak@dwapiar.pl
M: 696 133 699

gf