Nie żyje Stanisław Grędziński. Były mistrz Europy miał 77 lat – Sport

W wieku 77 lat w środę zmarł Stanisław Grędziński, mistrz Europy z 1966 r. w biegu na 400 m, uczestnik igrzysk olimpijskich w Meksyku – poinformował w czwartek Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA).

Stanisław Grędziński nie żyje. Miał 77 lat – Krystyna Paczowska / newspix.pl

Grędziński specjalizował się w biegu na 400 metrów, ale odnosił sukcesy też w innych konkurencjach. Po zakończeniu kariery był trenerem i działaczem. Mocno zaangażowany w wałbrzyską lekkoatletykę jako prezes sekcji Górnika.

Największe sukcesy święcił w 1966 r., kiedy w Budapeszcie zdobył złoty medal mistrzostw Europy w biegu na 400 m, a wraz z kolegami triumfował też w sztafecie 4×400 m.

Dwa lata później na igrzyskach w Meksyku biegł w sztafecie 4×400 m, która zajęła czwartą pozycję. Rok później w Atenach zdobył brąz ME w indywidualnej rywalizacji na tym dystansie.

Dwukrotnie był mistrzem kraju w biegu na 400 m, reprezentował Polskę w Pucharze Europy, wiele razy uczestniczył w meczach międzypaństwowych.

W roku 1966 został wybrany najlepszym sportowcem Dolnego Śląska. W 1999 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, był także członkiem Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu.

Pogrzeb odbędzie się w Szczawnie – Zdroju w najbliższą sobotę o godzinie 11.00.

Źródło:PAP