Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2026 WKS Śląsk, 15-17.05.2026

Podczas Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w taekwondo olimpijskim występowali zawodnicy WKS Śląsk Wrocław. 

I dnia RYWALIZACJI PODCZAS XXXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży tytuł V-ce Mistrza Polski uzyskał Igor Bałdyn zajmując drugie miejsce w swojej kategorii wagowej. Na V pozycjach uplasowali się po ciężkich bojach nasi zawodnicy:

Sabat Szymon – V miejsce 

Jankowski Kuba – V miejsce 

Podczas drugiego dnia rywalizacji brązowy krążek dla Wojskowy Klub Sportowy „Śląsk”w kategorii do 49kg. dołożył Maurycy Hałaj zajmując trzecie miejsce na podium. W tej samej kategorii na V miejscu uplasował się nasz zawodnik Wojciech Szwajda, który uległ swojemu rywalowi w pierwszym pojedynku. Brawa dla naszych zawodników. 

Ogromne wyrazy uznania dla Trenera Krzysztofa Kondrajczaka za trud w przygotowanie zawodników i cały proces kwalifikacyjny do imprezy. Warto też dodać, że po raz kolejny na dużej imprezie krajowej w roli arbitra wystąpił szkoleniowiec Igor Sapała.

Medale „Wojskowych” okazały się być jedynymi jakie zdobyło nasze województwo Dolny Śląsk  w taekwondo olimpijskim.