Impreza sportowa organizowana we Wrocławiu – stolicy Dolnego Śląska – ma rangę Ogólnopolskiego Turnieju Niesłyszących w Koszykówce Kobiet. Jej celem jest popularyzacja sportu w środowisku osób niesłyszących i słabosłyszących oraz wyłonienie zwyciężczyń rozgrywek drużynowych.
Zawody odbędą się w dniach 23–24 maja 2026 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10 we Wrocławiu.
W turnieju udział wezmą cztery drużyny:
-
WKSN ŚWIT Wrocław
-
ŁKSG Łódź
-
MKSN MAZOWSZE Warszawa
-
WKSN ŚWIT II Wrocław
Głównymi organizatorami wydarzenia są Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT”.
Wstęp na turniej jest bezpłatny.
Celem imprezy jest również przygotowanie szerokiej kadry narodowej niesłyszących do Mistrzostw Świata Głuchych Kobiet do lat 21, które odbędą się w dniach 5–13 czerwca 2026 r. w Lublinie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.
23 maja 2026 r. (sobota) mecze: godz. 9:00–13:00, mecze: godz. 16:30–20:30
24 maja 2026 r. (niedziela) mecze: godz. 9:00–13:00
-
uroczyste wręczenie pucharów, medali i statuetek: godz. 13:00–13:20

Wydarzenie zostanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, a także przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Gminę Wrocław.