Ogólnopolski turniej piłkarski MicoCup

Zbliża się druga edycja turnieju, który jest inicjatywą unikalna w skali region, a nawet kraju. Najlepsze Akademie Piłkarskie w kraju znów zawitają do Brzegu Dolnego. W tym roku o puchar zawalczą m.in. zespoły Śląska Wrocław, Legii Warszawa, Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin. W sumie rywalizować między sobą będzie 150 młodych talentów w wieku do 13 lat. Ambasadorem turnieju jest Jakub Słowik, zawodnik WKS-u i reprezentant Polski.

Śląsk, Legia i Lech zagrają w Brzegu Dolnym. Przed nami druga edycja MicoCup

Już po raz drugi do Brzegu Dolnego zawitają najlepsze Akademie Piłkarskie zrzeszone pod nazwą BIG 6 (Jagiellonia, Lech, Lechia, Legia, Pogoń, Zagłębie) oraz Akademie Śląska, Górnika, Reissa i Brzeg Dolny. Młodzieżowy turniej MicoCup, którego ambasadorem jest Jakub Słowik, rozegrany zostanie 21-23 września. Tytułu broni Pogoń Szczecin.  

Aż 150 dobrze zapowiadających się piłkarzy weźmie udział w drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego MicoCup w kategorii wiekowej U-13. W dniach 21-23 września na boiskach KHS Rokita w Brzegu Dolnym (ul. Kolejowa 1) zagrają najlepsze młodzieżowe akademie piłkarskie w kraju: Śląska Wrocław, Legii Warszawa, Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Lechii Gdańsk, Reissa Poznań oraz Brzegu Dolnego (gospodarza turnieju).

Na ten wspaniały turniej przyjeżdżają chłopcy, którzy mogą zrobić dużą karierę – twierdzi Jakub Słowik, bramkarz Śląska Wrocław. – Takie zawody są dla nich szansą pokazania się, ogrania się i rywalizacji z rówieśnikami – dodaje piłkarz.

Zawodnik WKS-u i reprezentant Polski już po raz drugi jest ambasadorem turnieju MicoCup. Jego obecność na trybunach ma zachęcić wszystkich zawodników do wzmożonej walki, a młodym piłkarzom Śląska pomóc poprawić 8. miejsce z ubiegłego roku. Dodatkową motywacją do zaciętej rywalizacji będą czujne oczy łowców talentów.

MicoCup to naprawdę mała Ekstraklasa. W zeszłym roku poziom był bardzo wysoki. W tym roku z pewnością będzie tak samo, ponieważ do Brzegu Dolnego zjeżdżają najlepsze marki piłkarskie w kraju – zachęca Robert Wożniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora turnieju.

Przed rokiem triumfowała Pogoń Szczecin, która wyprzedziła Jagiellonię Białystok i Lecha Poznań. W połowie stawki uplasowali się piłkarze z FC Wrocław Academy, których w tym roku zabraknie. Tabelę zamknnjął wtedy gospodarz turnieju.

W tym roku postaramy się poprawić ten wynik – zapewnia Bartłomiej Malesza, prezes AP Brzeg

Dolny. – Przyda nam się doping, zatem zapraszamy na trybuny kibiców. Warto przyjść, bo jest na co popatrzeć – zachęca prezes.

10 drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy. Pierwszego dnia turnieju każda z nich rozegra po 4 spotkania grupowe. Najlepszych pięć zespołów powalczy drugiego dnia o miejsca 1-5. Druga piątka zagra o miejsca 6-10. Każda drużyna w dwa dni zagra łącznie 8 spotkań. Mecze trwać będą po 25 minut. MicoCup zostanie rozegrany w dniach 21-23 września na boiskach KSH Rokita w Brzegu Dolnym (ul. Kolejowa 1).

Prezes Robert Woźniak zdradza, że organizatorzy przygotowali w tym roku niespodziankę. Będzie to szkolenie dla trenerów prowadzone przez koordynatorów akademii grupy „BIG 6” wraz z treningami pokazowymi. Szkolenie zostanie objęte patronatem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Po zakończeniu szkolenia trenerzy dostaną certyfikaty.  

Rangi wydarzeniu dodaje fakt, że po raz drugi ambasadorem turnieju został bramkarz WKS Śląsk Wrocław Jakub Słowik, który w poprzednim sezonie LOTTO Ekstraklasy zagrał 20 meczów, pięciokrotnie zachowując czyste konto.

Jakub Słowik jest wychowankiem Sandecji Nowy Sącz, z której szybko przeniósł się do szkółki MSP Szamotuły, słynącej w kraju ze szkolenia bramkarzy. W wieku 19 lat Słowik zadebiutował w ekstraklasie w barwach Jagiellonii Białystok. Na Podlasiu spędził 5 lat, przebywał też na półrocznym wypożyczeniu w Warcie Poznań. W latach 2015-2017 reprezentował barwy Pogoni Szczecin, w której rozegrał 37 spotkań ligowych oraz 5 meczów w Pucharze Polski. Bramkarz ma na koncie także jeden występ w reprezentacji Polski.

Czy w Brzegu Dolnym zobaczymy następców, którzy pójdą w jego ślady? O tym przekonamy się już 21-23 września.