Paweł Marzec UKS Talent Wrocław – srebrnym medalistą Pucharu Europy Juniorów w łucznictwie

W dniach 7-12 maja 2012 rozegrano w chorwackim Poreć Puchar Europy Juniorów i Kadetów w łucznictwie . Do reprezentacji kraju powołano aż 6 zawodników z Dolnego Śląska, trójkę zawodników z Talentu Wrocław: Paweł Marzec, Anna Huk i Adrianna Trzebińska, dwójkę zawodników z GLKS Unia Pielgrzymka: Monika Wierzchowska i Kacper Szułkowski oraz jednego zawodnika z OSŁ Strzelec Legnica Michała Gomoliszka.


Dla naszych zawodników był to bardzo udany start zwłaszcza, że były to również kwalifikacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu w Danii . Paweł Marzec UKS Talent Wrocław wraz z koleżanką z reprezentacji Pauliną Tyszko (UKS Nowy Marymont Warszawa) zdobyi srebrny medal w kategorii mikstów . Paweł indywidualnie zajął bardzo wysokie 5 miejsce.W strzlaniach drużynowych Polski zespół z juniorów zakończył rozgrywki na 5 miejscu po zaciętym pojedynku z Ukrainą 217 :217 przegrywając w barażu 26 : 29 wejście do półfinału .

Debiutująca w reprezentacji Adrianna Trzebińska UKS Talent Wrocław wystrzelała rekord życiowy 608 pkt zajmując ostatecznie 9 miejsce , Monika Wierzchowska Unia Pielgrzymka 17 m. Ania Huk UKS Talent Wrocław choć w kwalifikacjach miała słabszy wynik zajmując odległą 31 pozycję znakomicie poradziła sobie w rundzie eliminacyjnej 1/8 finału wygrywając z zawodniczką Rosji Anną Bomboevą , która zajmowała pozycję 2 po kwalifikacjach. Ostatecznie Ania zakończyła zmagania na bardzo wysokim 9 miejscu . Ania Huk była również o krok od medalu w strzelaniach zespołowych . W walce o brązowy medal z drużyną Białorusi 202:202 Polki przegrały w barażu 26: 28. Kacper Szułkowski Unia Pielgrzymka zajął 17 miejsce a Michał Gomoliszek OSŁ Strzelec Legnica 33 m.