Pierwszy historyczny medal polskiego pływania artystycznego

W dn. 22-26.05.2024 w Atenach odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w pływaniu artystycznym w kategorii 13-15 lat. W konkurencji solo dowolne Polskę reprezentowała Michalina Gnacek i zdobyła pierwszy w historii polskiego juniorskiego pływania artystycznego brązowy medal z wynikiem 292,3430


Polskę reprezentowało 9 dziewcząt i 1 chłopiec :

Marika Dadera-Bzdyra, Michalina Gnacek, rodzeństwo Łucja, Matylda i Kacper Kasprzykowie, Zoja Syty, Aleksandra Tekieli z UKS PA TRZEBNICA oraz Barbara Bocheńska, Zofia Dobecka z AZS AWF POZNAŃ  i Dorota Olesik z UKS WANDA POZNAŃ 

W konkurencji duet dowolny Polskę reprezentowały  Michalina Gnacek  i Marika Dądera-Bzdyra  i zajęły 5 miejsce z wynikiem 265,5154.

W konkurencji  duet mix dowolny Polskę reprezentował Kacper Kasprzyk i Zoja Syty i zajęli również 5 miejsce z wynikiem 214,1997.

W konkurencji zespół dowolny Polskę reprezentowaly:Michalina Gnacek, Marika Dądera-Bzdyra, Lucja Kasprzyk,Matylda Kasprzyk, Zoja Syty,Zofia Dobecka,Dorota Olesik,Aleksandra Tekieli rez. Kacper Kasprzyk, reż. Barbara Bocheńska zajęły 6 miejsce z wynikiem 273,3382.

W konkurencji figur najlepszy wynik naszej  miały Michalina Gnacek co dało10 miejsce oraz Lucja Kasprzyk 11 miejsce.
Sztab szkoleniowy widoczne na zdjęciu trenerki Kseniya Yadlouskaya z Trzebnicy, Aleksandra Filipiuk Poznania oraz sędzia międzynarodowa Monika Szczęśniak z Warszawy.

Te Mistrzostwa były wyjątkowo owocne dla naszej Kadry. Jeszcze  nigdy plywanie artystycznego nie mogło się pochwalić lepszymi wynikami. Gratulujemy  zawodnikom, klubom, trenerom, rodzicom i kibicom. Oby dalej nasza dyscyplina się rozwijała.

Szczegółowe wyniki w poniższym linku