Silna reprezentacja Dolnegośląska w Pjongchang

Reprezentacja

Wojciech Chmielewski MKS Karkonosze sporty zimowe Jelenia Góra, Jakub Kowalewski, Maciej Kurowski obaj KS Śnieżka Karpacz oraz Mateusz Sochowicz KS Śnieżka Karpacz/AZS –AWF Katowice będą reprezentować dolnyśląsk w zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Pjonchang 10-15 luty
2018 w konkurencjach saneczkowych jedynek, dwójek i rywalizacji drużynowej (sztafety saneczkowej).

Maciej Kurowski wychowanek MKS Karkonosze Sporty zimowe w Jeleniej Górze a obecnie KS Śnieżka Karpacz jest już 3 krotnym olimpijczykiem. Jest jedynym saneczkarzem w Polsce, który startował 3 razy w igrzyskach olimpijskich, miało to miejsce w Vancouwer 2010, Sochi 2014 i teraz w Pjongczang
2018.


Wszyscy wymienieni zawodnicy są absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu.

W składzie reprezentacji jest bobsleista Matusz Luty wychowanek KS Śnieżka Karpacz a obecnie UMCS Lublin . Kontynuuje on tradycje olimpijskie w rodzinie. Nadmienię że wujek Tomasz Żyła był 2 krotnym olimpijczykiem w bobslejach ( Nagano 1998 i Salt Lake City 2002) oraz dziadek Mateusza Lutego Andrzej Żyła olimpijczykiem w saneczkarstwie (Innsbruck 1976). Saneczkarze i bobsleiści są już po ślubowaniu i odebraniu nominacji olimpijskich, które odbyło się w siedzibie PKOL.

Obecnie zawodnicy zameldowali się w wiosce olimpijskiej. Saneczkarze po bardzo owocnych przygotowaniach przed olimpijskich oraz świetnych startach dwójki W.Chmielewski/J.Kowalewski w Pucharze narodów (wygrana w Oberhofie) 5,6,8 miejsce w pucharze świata odbędą dwie sesje treningowe przed zawodami jedynek męskich 10-11 luty, dwójek 14 luty oraz 15 lutego rywalizacji drużynowej(sztafety saneczkowej). Trenerem kadry naszych olimpijczyków jest Marek Skowroński, a bobsleistów Janis Minis oraz Andrzej Żyła.

Z przyjemnością mogę potwierdzić, że trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Karpacza będą relacjonować i komentować starty naszych sportowców, Przemysław Pochłód TVP sport a Tomasz Koćmierowski POLSAT.