Sukces reprezentantów WKSN „ŚWIT” Wrocław na Drużynowych Mistrzostwach Świata Głuchych w Szachach

Z ogromną radością informujemy o wyjątkowym sukcesie zawodniczek i zawodników WKSN „ŚWIT” Wrocław, którzy reprezentowali Polskę podczas Drużynowych Mistrzostw Świata Głuchych w Szachach, rozegranych w dniach 6–15 maja 2026 roku w Roquetas de Mar w Hiszpanii.

Reprezentanci naszego klubu – Nina Bos oraz Paweł Piekielny – zdobyli łącznie 6 medali (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy), przyczyniając się do historycznego sukcesu polskiej reprezentacji. To pierwszy w historii złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Głuchych wywalczony przez zawodników WKSN „ŚWIT” Wrocław.

Sukcesy Niny Bos

Dziesięcioletnia Nina Bos, najmłodsza uczestniczka mistrzostw, zdobyła:

  • złoty medal w szachach klasycznych,
  • srebrny medal w szachach szybkich,
  • brązowy medal w szachach błyskawicznych.

W rywalizacji indywidualnej zajęła:

  • VI miejsce w szachach szybkich,
  • VI miejsce w szachach błyskawicznych.

Sukcesy Pawła Piekielnego

Paweł Piekielny zdobył:

  • złoty medal w szachach klasycznych,
  • złoty medal w szachach szybkich,
  • srebrny medal w szachach błyskawicznych.

W rywalizacji indywidualnej zajął:

  • XI miejsce w szachach szybkich,
  • IV miejsce w szachach błyskawicznych.

Sukces całej reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski Niesłyszących Kobiet, Mężczyzn i Juniorów zdobyła łącznie 13 medali:

  • 5 złotych,
  • 6 srebrnych,
  • 2 brązowe.

Osiągnięte wyniki są potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego naszych zawodników, ich ogromnego zaangażowania oraz wieloletniej pracy. Sukces ten stanowi również ważny wkład w promocję sportu osób niesłyszących oraz szachów w Polsce.