Z ogromną radością informujemy o wyjątkowym sukcesie zawodniczek i zawodników WKSN „ŚWIT” Wrocław, którzy reprezentowali Polskę podczas Drużynowych Mistrzostw Świata Głuchych w Szachach, rozegranych w dniach 6–15 maja 2026 roku w Roquetas de Mar w Hiszpanii.
Reprezentanci naszego klubu – Nina Bos oraz Paweł Piekielny – zdobyli łącznie 6 medali (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy), przyczyniając się do historycznego sukcesu polskiej reprezentacji. To pierwszy w historii złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Głuchych wywalczony przez zawodników WKSN „ŚWIT” Wrocław.
Sukcesy Niny Bos
Dziesięcioletnia Nina Bos, najmłodsza uczestniczka mistrzostw, zdobyła:
- złoty medal w szachach klasycznych,
- srebrny medal w szachach szybkich,
- brązowy medal w szachach błyskawicznych.
W rywalizacji indywidualnej zajęła:
- VI miejsce w szachach szybkich,
- VI miejsce w szachach błyskawicznych.
Sukcesy Pawła Piekielnego
Paweł Piekielny zdobył:
- złoty medal w szachach klasycznych,
- złoty medal w szachach szybkich,
- srebrny medal w szachach błyskawicznych.
W rywalizacji indywidualnej zajął:
- XI miejsce w szachach szybkich,
- IV miejsce w szachach błyskawicznych.
Sukces całej reprezentacji Polski
Reprezentacja Polski Niesłyszących Kobiet, Mężczyzn i Juniorów zdobyła łącznie 13 medali:
- 5 złotych,
- 6 srebrnych,
- 2 brązowe.
Osiągnięte wyniki są potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego naszych zawodników, ich ogromnego zaangażowania oraz wieloletniej pracy. Sukces ten stanowi również ważny wkład w promocję sportu osób niesłyszących oraz szachów w Polsce.


