Świetny start Górnika

W Polkowicach rozegrano I rundę Drużynowych Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów. Wystartowało siedem drużyn, sześć z Dolnego Śląska i Budowlani Opole.
W I lidze oprócz Budowlanych wystartował KPC Górnik Polkowice i WKS Śląsk Wrocław. W II lidze UKS Talent Wrocław i rezerwy Górnika w III lidze MAKS Tytan Oława i LKS Polwica Wierzbno. Świetnie sezon rozpoczęli gospodarze, którzy zostali solidnie wzmocnieni. Do ich składu doszli : czwarty zawodnik IO w Pekinie Arsen Kasabijew, który niedawno otrzymał polskie obywatelstwo oraz Piotr Chruściewicz wcześniej zawodnik Otwocka.
Polkowiczanie z rewelacyjnym wynikiem 2101,8 pkt., który jest rekordem klubowym zostali liderem I ligi przed Budowlanymi Opole 2052 pkt. Śląsk Wrocław z wypożyczonym Rafałem Masonem z Relaksu Oborniki Śl. uzyskał 1797,7 pkt. i zajmuje szóste miejsce.
W II lidze bardzo dobrze zaprezentował się beniaminek UKS Talent uzyskując 1688,7 pkt. i został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Wynik uzyskany przez zespół Talentu jest również rekordem klubowym. Drugi reprezentant Dolnego Śląska w II lidze Górnik Polkowice II uzyskał 1674,1 pkt. i zajmuje czwarte miejsce w II lidze. W III lidze debiutowały dwa zespoły dolnośląskie MAKS Tytan Oława i najmłodszy zespół w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski w Podnoszeniu Ciężarów LKS Polwica Wierzbno prowadzony przez Adama Kraskę. Adam Kraska jest równocześnie zawodnikiem Górnika Polkowice. MAKS Tytan uzyskał 1671,3 pkt. i przewodzi w III lidze ,zespół z Polwicy uzyskał 1475,4 pkt. i zajmuje trzecie miejsce. Wszystkie zespoły startujące w II i III lidze oprócz rezerw Górnika mają szanse na awans do wyższej klasy rozgrywek. Zawodnikiem, który uzyskał dla swojego zespołu najwięcej punktów został Arkadiusz Michalski z KPC Górnika Polkowice . Za swój wynik 360 kg przy ciężarze ciała 95,2 kg plus premia za wiek ( Arek jest jeszcze juniorem) uzyskał 432,5 pkt. sinclaira co jest najlepszym osiągnięciem w kraju w I DMP. Szatkowski Mateusz z LKS Polwicy Wierzbno był najmłodszym zawodnikiem w startującym w Polkowicach. Czternastolatek z Wierzbna przy ciężarze ciała 51,1 kg uzyskał w dwuboju 151 kg co dało 286,8 pkt. sinclaira.

Tabela DMP Mężczyzn po I rundzie