Talenty wśród MultiSportowców

W sobotę 17 października w Długołęce odbyły się jedne z ostatnich zawodów tegorocznego sezonu lekkoatletycznego rozegranych w cyklu programu Lekkoatletyka Dla Każdego. Zawody odbyły się przy bezwietrznej pogodzie, przy lekko padającym deszczu i temperaturze 10 stopni Celsjusza.

W rozegranych zawodach wzięła udział dwuosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej w Miłkowie. W biegu na 60 metrów wystartowały siostry Nicole i Natalia Koster, biorące udział w zajęciach MultiSport w Gminie Podgórzyn. Obie zawodniczki spisały się bardzo dobrze. Wśród dziewcząt z rocznika 2004 Natalia zajęła miejsce na podium plasując się na trzeciej pozycji. Uzyskany czas to 9,86 sekundy. Jeszcze lepiej zaprezentowała się Nicole, które w rywalizacji dziewcząt z rocznika 2003 zdecydowanie wygrała, uzyskując czas 8,42 sekundy.

Dodatkowo obie siostry wystąpiły poza konkursem w biegu na 200 metrów. Obie spisały się doskonale i jedynie z uwagi na regulamin zawodów, według którego zawodniczki mogły wystartować jedynie w jednej konkurencji w konkursie (wybrały bieg 60 metrów), do swojego dorobku nie dołożyły kolejnych dwóch „krążków”. Po podsumowaniu rezultatów okazało się, że obie zajęłyby… pierwsze miejsca w swoich rocznikach! Nicole uzyskała zdecydowanie najlepszy czas w biegu dziewcząt na dystansie 200 metrów z rocznika 2003 uzyskując wynik 30,95 sekundy. Natalia uzyskała najlepszy wynik w roczniku 2004 przebiegając dystans w 34,73 sekundy.

Nicole i Natalia Koster od marca tego roku uczestniczą w zajęciach Multisport prowadzonych dla uczniów SP Miłków w Gminie Podgórzyn. Osiągają bardzo dobre wyniki w LA. W maju Nicole będąc uczennicą V klasy została mistrzynią Powiatu Jeleniogórskiego szkół podstawowych w biegu na 60 m (czas 8,55 s) a Natalia jako czwartoklasistka w tym samym biegu zajęła 6. miejsce (czas 9,35 s). Obie systematycznie uczestniczą we wszystkich zajęciach MultiSportu. Dzięki współpracy z Panem Piotrem Rostkowskim, który sponsoruje wyjazdy na zawody mogą brać udział w imprezach o szerszym zasięgu. Ich koleżanka Ines Miszczyszyn, która uczestniczyła w zeszłym roku szkolnym w naszych zajęciach, również osiągała bardzo dobre wyniki w LA. Rozpoczęła w tym roku naukę w klasie sportowej w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Udział zawodników w zawodach odbył się w ramach projektu Akademii Biegowej prowadzonej przez Annę i Piotra Rostkowskich, wspieranego przez Fundację Maraton Warszawski.