Team Dolny Śląsk najlepszą drużyną na otwartych Mistrzostwach Chorwacji w Taekwon-do

O

W dniach 21-22 października w Dubrowniku miały miejsce Otwarte Mistrzostwa Chorwacji w Taekwon-do. To wydarzenie było prawdziwym widowiskiem sportowym, zgromadzającym kluby z siedmiu różnych państw: Chorwacji, Polski, Słowacji, Słowenii, Serbii, Bośni i Albanii.

Niezwykłą drużyną, reprezentującą Dolny Śląsk, był „Team Dolny Śląsk”. Ta 50-osobowa grupa skupiła reprezentantów sześciu klubów, poniżej ich osiągnięcia:

1. **Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do:** 3 złote medale, 1 srebrny medal, 2 brązowe medale.
2. **Sudak Evolution Team:** 1 złoty medal, 1 srebrny medal, 2 brązowe medale.
3. **Avasatare Poland w Brzegu Dolnym:** 3 złote medale, 2 srebrne medale, 6 brązowych medali.
4. **Sportowa Akademia Taekwon-do Jawor / Złotoryja:** 3 złote medale, 4 srebrne medale, 13 brązowych medali.
5. **Legnicki Klub Taekwon-do:** 2 złote medale, 1 srebrny medal, 2 brązowe medale.
6. **Prochowicki Klub Taekwon-do Champion**

To nie koniec osiągnięć! Nasza drużyna „Team Dolny Śląsk” wywalczyła pierwsze miejsce w walkach drużynowych Juniorów, trzecie miejsce w kategorii Seniorów oraz drugie miejsce w walkach drużynowych Juniorek. To wynik nie tylko niezwykłego umiejętności, ale również wyjątkowego teamworku.

W sumie: 13 złotych, 10 srebrnych, 26 brązowych

Najważniejsze jest to, że „Team Dolny Śląsk” został uznany za najlepszą drużynę turnieju, zdobywając piękny, ogromny puchar, który symbolizuje tę niezapomnianą przygodę. Chorwacja została podbita, a to było możliwe dzięki zaangażowaniu i determinacji naszych utalentowanych zawodników.

To było krótkie, ale niezwykle intensywne doświadczenie, które połączyło sportową rywalizację z odkrywaniem jednego z najpiękniejszych miejsc w Europie. Nasi zawodnicy pokazali sportowy pazur i udowodnili, że już na początku sezonu są w doskonałej formie.

Dziękujemy wszystkim klubom i zawodnikom za ich poświęcenie, pracę i pasję. Wasze osiągnięcia są inspiracją dla innych, a nasz „Team Dolny Śląsk” jest doskonałym przykładem, że wspólnie możemy osiągnąć wielkie rzeczy. 

Pamiętajcie, że sport łączy ludzi i jest źródłem niezapomnianych przygód. Razem tworzymy historię!