UKS Luks z medalami Pucharu Europy!

Zawodnicy UKS Luks Smolec oraz Wrocław w miniony weekend rywalizowali w czeskim Nowym Mieście nad Metują w Pucharze Europy run-archery, skąd przywieźli cztery medale i bronili biało-czerwonych barw! To historyczne osiągnięcie dla klubu oraz polskiego łucznictwa. Ponadto w Pucharze Narodów zawodnicy UKS Luks zagwarantowali Polsce czwarte miejsce!

Łucznictwo biegowe staje się coraz bardziej popularne na świecie. W tegorocznej edycji Pucharu Europy UKS Luks broniąc biało-czerwonych barw wystawił szóstkę zawodników. W trzydniowej rywalizacji podczas której rywalizowano w sprincie, biegu długim oraz sztafetach i mikstach, najlepszy wynik osiągnęła sztafeta kobiet, która po zaciętej walce wywalczyła srebrny medal. Drużynę tworzyły Aleksandra Kosik, Aleksandra Szczerbuk oraz Amelia Szczerbuk.

W finale Aleksandra wywalczyła srebrny medal w kategorii U21, a Amelia brązowy w tej samej stawce. W klasyfikacji Open siostry były na czwartej i szóstej pozycji. Również w długim biegu świętowaliśmy medal. Tym razem w stawce U21 Amelia Szczerbuk była trzecia. Aleksandra zakończyła batalię na piątej pozycji w kategorii. W stawce Open postawa dziewczyn dała trzynaste i szesnaste miejsce. W całym Pucharze Europy Aleksandra wywalczyła siódme miejsce, a Amelia jedenaste.

W stawce panów najlepiej spisał się Łukasz Łuniewski, który poza walką z rywalami, zmagał się również ze zmęczeniowym złamaniem stopy. W sprincie wywalczył dziewiąte miejsce wśród seniorów i trzynaste w
klasyfikacji Open. W biegu głównym niestety musiał zejść z trasy i w całym Pucharze Europy znalazł się na
szesnastej pozycji.
Najmłodszy w całej stawce, bo zaledwie 12-letni Tomasz Szarek, wywalczył piąte miejsce w sprincie w stawce U21 oraz 35 Open.

Przemysław Jastrząb był 23 wśród seniorów, 33 Open. Prezes UKS Luks Smolec dodatkowo wywalczył 17 miejsce wśród seniorów w biegu głównym i 26 w kategorii otwartej.

Poza srebrnym medalem w sztafecie kobiet, świetnie spisała się również sztafeta męska i miksty. Mężczyźni zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu w stawce. Mikst Amelia Szczerbuk/Łukasz Łuniewski wywalczył szóste miejsce, 0,7 sekundy za piątą ekipą! Aleksandra Szczerbuk i Tomasz Szarek przekroczyli linię mety jako dziewiąta ekipa, ale niestety po rywalizacji otrzymali karę, która zepchnęła ich na czternaste miejsce.
Aleksandra Kosik i Przemysław Jastrząb znaleźli się na szesnastym miejscu. Reprezentacja wywalczyła czwarte miejsce w Pucharze Narodów.

Wszystkie informacje dotyczące klubu można znaleźć na facebookowym profilu:
https://www.facebook.com/uksluks.
Dodatkowe materiały pojawiają się na Instagramie: https://www.instagram.com/uks_luks/. Zapraszamy
również na stronę internetową: https://uksluks.pl/