Wielkie sukcesy dolnośląskich tenisistów !!!

Od dawna nienotowane sukcesy w ogólnopolskich turniejach rangi mistrzowskiej odnieśli dolnośląscy tenisiści. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie w turnieju rozgrywanym na kortach klubu WTS „DeSki” nasi tenisiści zdobyli cztery medale, dwa złote i po jednym srebrnym i brązowym. Gwiazdą tych zawodów, była piętnastoletnia Zosia Stanisz z KT Jelenia Góra, która wygrała grę pojedynczą i grę mieszaną w parze z Mateuszem Terczyńskim z KS Match Point Wrocław.

Duże brawa dla sympatycznej panny Zosi !!!

Wśród chłopców w grze pojedynczej brązowy medal zdobył Szymon Walków SSiR REDECO Wrocław, a w parze z klubowym kolegą Michałem Rolskim zdobyli srebrny medal w grze podwójnej. Bardzo dobry występ zanotował również Michał Dmochowski z KS Match Point Wrocław, dotarł do ćwierćfinału gry pojedynczej
i niewiele brakowało do medalu. Pechowcem w losowaniu okazał się Paweł Zawisza, który w grze pojedynczej o ćwierćfinał przegrał z późniejszym Mistrzem Polski. Punktowali również Kacper Lemiesz z STZ Polkowice i Cyprian Owczarz z SSiR REDECO Wrocław.

Województwo Dolnośląskie wygrało klasyfikację województw zdobywając 63 punkty, w pokonanym polu zostawiliśmy Mazowsze 62 punkty i Wielkopolskę 59 punktów.

W dniach 10-15 lipca na kortach WCT Spartan we Wrocławiu, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek. W turniejach zagrało 11 zawodników i 5 zawodniczek z Dolnego Śląska. Madlena Kurasz z ZTT Złotoryja zdobyła brązowy medal w grze mieszanej. W ćwierćfinale gry pojedynczej wystąpili Konrad Mularczyk z ZTT Złotoryja oraz w deblu para Konrad Mularczyk i Wojciech Szóstak z KKT Wrocław i Maciej Braciszewicz z KTA Wrocław, po dobrej grze i walce  przegrali grę o medale.

W dniach 11-15 lipca na kortach AZS Poznań, odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie do lat 21. Do turnieju głównego  zakwalifikowało się aż 7 zawodników z naszego województwa. Kacper Mularczyk z ZTT Złotoryja wywalczył brązowy medal w grze pojedynczej,. Do ćwierćfinału gry pojedynczej dotarł Tomasz Buczko z ZTT Złotoryja.  Duże słowa uznania należą się Łukaszowi Borowemu z KKT Wrocław i Adamowi Mlazga z SSiR REDECO Wrocław za walkę o ćwierćfinał.
Para z klubu ZTT Złotoryja – Kacper Mularczyk i Tomek Buczko osiągnęła również ćwierćfinał w grze podwójnej.

Dziękujemy za dobrą pracę zawodnikom, trenerom i działaczom !!!