Wrocławskie pływaczki-ratowniczki pobiły rekord świata w sztafecie

Polska ekipa w składzie Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz zdobyła złoty medal i pobiła rekord świata w konkurencji 4×50 m z przeszkodami podczas mistrzostw globu w ratownictwie wodnym, które odbywają się w Australii.

Wszystkie mistrzynie są zawodniczkami klubu MKS Juvenia Wrocław, a trenerem drużyny jest Grzegorz Widanka. Tym samym udało się zrealizować klubowy projekt „Sztafetą po Rekord Świata w setną rocznicę odzyskania niepodległości” i Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał w dalekiej Australii.

Dotychczasowy rekord w sztafecie należał do drużyny chińskiej i wynosił 1.48,37. Wrocławianki popłynęły w Adelajdzie fantastycznie i uzyskały czas 1.46,16.

Każda z czterech zawodniczek musiała pokonać dwie przeszkody pod wodą, które są umieszczone odpowiednio 12,5 m po starcie i 12,5 m przed metą, czy zmianą. Kluczowe było pływanie pod wodą i to ono zadecydowało o wyniku Polek.

To nie koniec sukcesów. Brązowe medale zdobyli: Alicja Tchórz i Paweł Werner (MKS Juvenia Wrocław) na 200 m z przeszkodami oraz polska sztafeta mężczyzn w konkurencji 4×50 m z przeszkodami.

Zawody w Australii jeszcze trwają. Polska ekipa liczy, że równie dobrze, jak w sztafecie z przeszkodami, pójdzie jej w sztafecie stylem zmiennym, gdzie wystartuje w takim samym składzie.

Źródło: www.radiowroclaw.pl