ZŁOTE DZIEWCZYNY Z TALENTU PO RAZ CZWARTY

W dniach 04-06.06.2021 r. w Gdańsku odbyły się  MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓWPODNOSZENIU CIĘŻARÓW. Mimo, że kolejny raz pandemia pokrzyżowała plany przygotowań do mistrzostw to nasze zawodniczki udowodniły, że można na nie liczyć.

Indywidualnie Monika DZIENIS  zajęła drugie miejsce w  kategorii wagowej do 59 kg a jej koleżanka klubowa Patrycja ANDREJCZUK stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej do 64kg. Szansę na kolejny medal miała Karolina MICHAŁEK, która po rwaniu zajmowała trzecią pozycję, niestety kontuzja barku wyeliminowała ją z walki o miejsce na podium. Wszystkie nasze reprezentantki zajęły miejsca w pierwszej szóstce. Ustanowiły siedem rekordów życiowych

Oprócz sukcesów indywidualnych miło jest nam zakomunikować, że po raz czwarty w historii naszego klubu wygraliśmy w punktacji drużynowej.  

Wygraliśmy w :✓ 2017 r. w Zamościu,✓ 2018 r. w Kobierzycach,

2019 r. w  Ciechanowie nie prowadzono oddzielnej punktacji dla kobiet i mężczyzn. ✓ 2020 r. w Biłgoraju.✓ 2021w Gdański, zdobywając rekordową ilość  161 punktów. 

Mimo, że nasza reprezentacja składała się wyłącznie z kobiet w klasyfikacji łącznej mistrzostw (gdzie sumowane są wyniki uzyskane przez kobiety i mężczyzn), zajęliśmy drugie miejsce w kraju.

Złoty zespół startował w składzie : Patrycja ANDREJCZUK, Eliza CIOŁKOSZ, Monika DZIENIS, Daria GALANTOWICZ , Stella LUBASIŃSKA, Karolina MICHAŁEK, Gabriela MURDZA, Daria NOWAK, Natalia PETKAMarzena SARNECKAZ różnych powodów w mistrzostwach nie mogły wystartować Kamila DZIEDZIULOŻaklina LUBASIŃSKA i Patrycja KĘDZIERSKA.

Dziękujemy organizatorowi, KS Atlecie Gdańsk za sprawne w miłej atmosferze przeprowadzone zawody.

Dziewczyny jesteście wspaniałe.

Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki.