Mistrzostwa Europy w Akrobatyce sportowej

me-varna-2011_001-6Dwójka męska w składzie: Jonas Al-Hadad (MKS POLONIA Świdnica) i Michał Skowron (KS AZS-AWF Wrocław) zdobyła dwa brązowe medale startując po raz ostatni w kategorii Junior. Jeden medal brązowy za układ statyczny, drugi medal brązowy za wielobój, czyli sumę wszystkich trzech wykonywanych układów. Zwłaszcza medal za wielobój to olbrzymi sukces, bo zostawiliśmy w tyle kilka potęg światowych w akrobatyce, a zabrakło dosłownie 0,2 pkt do medalu srebrnego co przy ponad 80 zdobytych punktach to naprawdę minimalna różnica. Były to również pierwsze od wielu lat polskie medale na Mistrzostwach Europy w kategorii Junior. W konkurencji startowało 11 zespołów. Trenerem zawodników jest Brygida Sakowska (trenerka Kadry Narodowej Kraju) a trenerem współpracującym Piotr Pas.

Bardzo dobrze wypadli również zawodnicy ze Złotoryi. Czwórka męska w składzie Antonowicz Tomasz (KS AZS-AWF Wrocław), Słupecki Marcin, Rudyk Szymon i Rudziak Marcin z ZTA AURUM Złotoryja startując w kategorii Senior zdobyła brązowy medal w wieloboju. W konkurencji startowało 7 zespołów. Trenerem zawodników jest Leszek Antonowicz

Z Polski medal brązowy zdobyła jeszcze czwórka męska z Zielonej Góry. Zawodnicy startowali w kategorii Junior. W konkurencji było 5 zespołów.

Polska na tych zawodach zdobyła w sumie 4 brązowe medale z czego 3 przypadły na zawodników z Dolnego Śląska.