Mistrzostwa Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów

W Siedlcach zakończyły  XVIII Indywidualne Mistrzostw Polski Kobiet, które trwały od 29.09 do 01.10.br. W mistrzostwach wzięło udział  52 zawodniczek z  19 klubów z 8 województw. Nasz okręgu w mistrzostwach reprezentowany był przez 7 zawodniczek z 3 klubów :

• MAKS Tytan Oława – 4 zawodniczki,
  • WKS Śląsk Wrocław – 2 zawodniczki,
  • KPC Górnik Polkowice – 1 zawodniczka.

Katarzyna Ostapska  Tatan Oława została Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do do 69 kg z wynikiem 202 kg. Brązowe medale wywalczyły : Agata Grzegorek, Malwina Chodor i Marieta Gotfryd.Tabela z wynikami naszych zawodniczek

8

Klasyfikację klubową wygrał WLKS Siedlce 165 pkt. przed Zniczem Biłgoraj i Tytanem Oława po 82 pkt. Zastanawiające jest 3 miejsce klubu z Oławy. Przy równej ilości punktów tak jak w tym przypadku o zajętym miejscu przez klub decydują  wyższe miejsca jego zawodniczek a to przemawia na korzyść zawodniczek Tytana ( patrz tabela). Może o zajętym miejscu zadecydował rzut monetą z dwoma awersami.