Świetny wynik naszych żeglarzy na Mistrzostwach Polski

W dniach 11-13 sierpnia na jeziorze Siecino odbywały się Mistrzostwa Polski do lat 11 w żeglarstwie na łódce klasy Optimist  – najliczniejszej klasie na świecie. Na starcie stanęło 96 zawodników w kategorii chłopców.

Reprezentant klubu UKS Żeglarz Wrocław Jacek Kalinowski w powalającym stylu zdobył pierwsze miejsce. Wygrał pierwsze 7 wyścigów, a w ostatnim był drugi, co pozwoliło mu wywalczyć 23 punkty przewagi nad drugim zawodnikiem…wszyscy przyglądający się rywalizacji byli w szoku.

Żaden zawodnik w historii tej imprezy nie zdominował tak reszty przeciwników.

Pozostali nasi zawodnicy również wypadli bardzo dobrze.
Jan Zamojski żeglujący drugi sezon na optymiście zajął 15 miejsce (bardzo mało brakowało do pierwszej 10tki)!!
Rafał Balicki po słabszym początku wziął się dzisiaj w garść i wywalczył 26 miejsce (4 wśród zawodników do lat 10).
Filip Nosol ostatniego dnia żeglował świetnie, co pozwoliło mu skoczyć na 33 lokatę (z 44).

Występ zawodników UKS Żeglarz Wrocław można uznać za niezwykle udany. Żaden klub w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski nie może się pochwalić dwoma zawodnikami w pierwszej 15, trzema w 26 czy czterema w 33.