Brązowy medal OOM

gregulowski borReprezentacja Dolnego Śląska zdobyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej Chłopców.

W grupie eliminacyjnej łódzkiego turnieju dolnośląska drużyna zremisowała 14:14 z województwem kujawsko-pomorskim oraz wygrała 19:18 z łódzkim i 22:11 ze śląskim. W ćwierćfinale Dolny Śląsk wygrał z Wielkopolską 21:20, a w półfinale uległ 23:24 Małopolsce. W meczu o trzecie miejsce nasza kadra stoczyła dramatyczny bój z reprezentacją województwa świętokrzyskiego. Do przerwy przegrywała 7:14, ale udało się jej doprowadzić do remisu 16:16. Ostatecznie po dwóch dogrywkach wygrała 26:25 i wywalczyła brązowy medal tegorocznej edycji OOM.

– Na szczególne wyróżnienie zasługuje Patryk Gregułowski, który był bardzo skuteczny z drugiej linii. A także Michał Przybylak, który grał na środku defensywy, a w ataku na nietypowej dla siebie pozycji skrzydłowego – mówi trener Tomasz Góreczny.

Trenerami dolnośląskiej reprezentacji byli Mariusz Łyszczyński z Oleśnicy oraz Tomasz Góreczny.