CZOŁOWA WIOŚLARKA KW PEGAZ NADAL W WYSOKIEJ FORMIE

NAJMŁODSI WROCŁAWSCY WIOŚLARZE Z MEDALAMI MISTRZOSTW POLSKI

Dnia 1 sierpnia 2021 odbyły się w  Poznaniu Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie. Zuzanna Jasińska – brązowa medalistka lipcowych Mistrzostw Świata potwierdziła wysoką formę sportową zdobywając złoty medal w swojej koronnej konkurencji – jedynce wagi lekkiej. Startując w wadze otwartej zdobyła Zuzanna srebrny medal ulegając swojej partnerce z brązowego debla MŚ.

Świetnie zaprezentowali się najmłodsi reprezentanci tej dyscypliny: Dwójka podwójna dziewcząt w składzie Weronika Bala i Barbara Głód po burzliwym pierwszym etapie wyścigu nie dały szans na mecie swoim rywalkom i zajęły pierwszą lokatę. Niemniej bogaty w wydarzenia był wyścig czwórek bez sternika chłopców: załoga młodych PEGAZowiczów: Anton Strakhov, Olek Sikora, Arek Tarnowski i Antek Gacek już w początkowym etapie wyścigu doznała defektu sprzętu i w uszczuplonej liczbie wioseł dobrnęła do mety zdobywając nie tylko brązowy medal ale zasłużone owacje kibicującej publiczności.

Złoty medal w konkurencji jedynek chłopców wywalczył też Kajetan Malon, który od września rozpocznie naukę w wioślarskiej klasie przy Liceum Ogólnokształcącym nr 10 we Wrocławiu.

Trenami sukcesów wrocławskich wioślarzy są: Ewa Gancarz, Michał Gąszczak, Magdalena Kręczewska i Wojciech Szymerowski.