Koleje Dolnośląskie dowiozą kibiców na zawody The World Games Wrocław 2017

Koleje Dolnośląskie zostały oficjalnym przewoźnikiem kolejowym The World Games Wrocław 2017. Największy przewoźnik regionalny umożliwi kibicom tańszą podróż na wszystkie wydarzenia, które odbywać się będą podczas lipcowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich.

– Największe wydarzenie sportowe tego roku w Polsce łączy najlepszych, dlatego cieszymy się, że do grona naszych partnerów dołączył największy kolejowy przewoźnik w regionie. Trudno o lepszy znak, że The World Games są na właściwych torach – przyznaje Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego.

Dzięki porozumieniu kibice udający się pociągami Kolei Dolnośląskich na wydarzenia organizowane w ramach The World Games Wrocław 2017 otrzymają ulgę w postaci 50% zniżki na bilet kolejowy do
i z Wrocławia. Warunkiem skorzystania z promocji będzie posiadanie wejściówki na odbywające się w tym dniu zawody. Ponadto sportowcy i dziennikarze będą mogli za darmo dojechać do Świdnicy, Jelcza-Laskowic i Trzebnicy, gdzie odbywać się będą niektóre konkurencje TWG.

– Możliwość uczestniczenia w tym ważnym dla Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski święcie sportu jest dla nas powodem do dumy. Koleje Dolnośląskie od początku powstania są silnie związane z regionem i jego mieszkańcami, dlatego chętnie uczestniczymy w wydarzeniach, które są ważne dla lokalnej społeczności – podkreśla wiceprezes Kolei Dolnośląskich Cezary Pacamaj.

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich odbędą się w dniach 20-30 lipca. W tym czasie Wrocław stanie się światową stolicą sportu. W wydarzeniu udział weźmie 3,5 tys. sportowców z ponad100 krajów świata, a 31 widowiskowych dyscyplin rozegranych zostanie na 26 arenach. W stolicy Dolnego Śląska pojawi się plejada najlepszych zawodników reprezentujących efektowne konkurencje, a wszystko zostanie poprzedzone spektakularną ceremonią otwarcia. Dla kibiców będzie to wyjątkowa okazja, by poczuć niepowtarzalną atmosferę wielkiego sportowego święta oraz jednocześnie zaczerpnąć sportowych inspiracji.

– The World Games to doskonała promocja regionu oraz zdrowego trybu życia. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z Kolejami Dolnośląskimi na stadionach pojawi się jeszcze więcej kibiców, zaś turyści odwiedzający w tym czasie Wrocław zechcą również odkryć piękno całego Dolnego Śląska – mówi Jerzy Michalak z zarządu Województwa Dolnośląskiego, które jest właścicielem kolejowej spółki oraz jednym z patronów The World Games Wrocław 2017.

Koleje Dolnośląskie to działająca od 2007 roku jedna z najdynamiczniej rozwijających się spółek kolejowych w kraju. Rocznie przewożą ponad 7 milionów pasażerów. Dzięki stałemu rozwojowi Kolei Dolnośląskich po torach regionu jeździ obecnie więcej pociągów niż kiedykolwiek w historii. Znakiem firmowym należących do samorządu województwa kolei są komfortowe warunki podróży
w nowoczesnych pociągach z profesjonalną obsługą.