KOLEJNE MEDALE WROCŁAWSKICH WIOŚLARZY NA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

Dwa srebrne i brązowy medal wywalczyli wioślarze KW PEGAZ i wioślarki UKS MILENIUM podczas odbywającej się w dn 22-25 lipca br na jeziorze GOPŁO w Kruszwicy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po zaciętej walce w finałowym wyścigu czwórek podwójnych ze sternikiem osada w składzie Dominik Syposz, Kacper Pawłowski, Oskar Lofek i Bruno Męzia ze sternikiem Franciszkiem Eszner Czajkowskim wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Również srebrny krążek wywalczył Dominik Syposz w pojedynku z najlepszymi skiffistami kraju. Dominik pewnie minął linię mety na drugiej pozycji. 

Dużą niespodziankę sprawiły dziewczęta startujące w konkurencji ósemek: Wiktoria Osińska, Oliwia Morawska, Julia Wójcik, Amelia Wójcik, Julia Żyła, Magdalena Wojtowicz, Marcelina Dębska, Julia Frontczak ze sterniczką Eleną Nych wpłynęły na metę na trzeciej pozycji zostawiając w tyle wioślarskie tuzy tej konkurencji: wioślarki z Warszawy i Torunia. Na czwartej i na szóstej pozycji ukończyły zmagania obie  czwórki podwójne juniorek a czwórki chłopców uplasowały się kolejno na szóstym i dziesiątym miejscu.

W klasyfikacji klubowej żeński klub UKS MILENIUM uplasował się na 6 miejscu a KW PEGAZ na pozycji 8. Trenerami osad są: Ewa Gancarz, Piotr Gancarz, Hanna Matula i Joanna Wójcik. 

Gratulacje

Ósemka
Czwórka ze sternikiem
Dominik Syposz