Koszykarki Świt Wrocław obroniły złoto Klubowego Pucharu Europy

Klubowy Puchar Europy Głuchych w koszykówce kobiet odbył się w dniach 15-18 listopada 2023 r. w Bursie w Turcji. Koszykarki Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących ŚWIT Wrocław zagrały w Klubowym Pucharze Europy Głuchych w koszykówce kobiet po raz piąty i obroniły złoto po raz trzeci!!! Nasze koszykarki ŚWIT nie spadły z podium od sześciu lat.

Najlepszą zawodniczką turnieju została zawodniczka naszego klubu ŚWIT Wrocław–Agata Krygowska. Do „Pierwszej Piątki” turnieju zostały wybrane zawodniczki naszego klubu ŚWIT–Anna Kuźniewska i Dominika Bigaj. Najmłodszą zawodniczką turnieju została zawodniczka naszego klubu „ŚWIT” Wrocław–Julia Wojtysiak. W czasie turnieju zespół prowadził trener Maciej Jacyna i fizjoterapeuta Bartosz Rosiak.  Nasze koszykarki wystąpiły w składzie wystąpiły: Agata Krygowska, Anna Kuźniewska, Angelika Wanta, Matylda Dobejko, Dominika Bigaj, Karolina Przybył, Julia Wojtysiak i Dominika Szczygieł. Zawodniczki SESSIZLER Stambuł (Turcja), PAOKM Tripoli (Grecja), GSC Norymberga (Niemcy) to reprezentacje tych  państw mające doświadczenie gry w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata oraz Igrzyskach Głuchych.

Koszykarki WKSN „ŚWIT” Wrocław brały udziału w Klubowym Pucharze Europy Głuchych od 2017 roku i zagrały 23 mecze. Mają koncie 21 zwycięstw i tylko 2 porażki tylko dwa razy przegrały mecze półfinałowe. Koszykarki WKSN „ŚWIT” Wrocław mają 5 medali w tym  3 złote i 2 brązowe w Klubowym Pucharze Europy Głuchych.