Maciej Kurowski szefem trenerów w Pekinie 2022

Trzykrotny olimpijczyk Maciej Kurowski krótko po zakończeniu sportowej kariery w kwietniu 2019 długo nie odpoczywał. Międzynarodowa federacja saneczkowa bacznie obserwowała poczynania zawodnika z Dolnego śląska reprezentującego kluby MKS Karkonosze SZ Jelenia Góra oraz KS Śnieżka Karpacz.

We  wrześniu został oficjalnie zaprezentowany jako szef programu rozwoju saneczkarstwa Pekin 2022 w międzynarodowej federacji saneczkowej (FIL). Jest szefem trenerów międzynarodowej grupy saneczkarzy z całego świata, którzy nie posiadają własnej reprezentacji. Jest odpowiedzialny za ich przygotowanie do zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie 2022.

Maciej jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa sportowego w Karpaczu, posługuje się 5 językami, co bardzo przemawiało za jego kandydaturą. Ułatwi mu to komunikowanie się z takimi zawodnikami jak reprezentanci Czech, Słowacji, Chorwacji, Finlandii, Anglii, Wenezueli, Argentyny, Brazylii, Bośni i Hercegowiny oraz innych krajów.

Maciej Kurowski urodził się w 1986 roku i uczestniczył w trzech igrzyskach olimpijskich          Vancouver 2010, Sochi 2014 oraz Pjongczang 2018.

 

Żródło: www.fil-luge.org