OOM w Wioślarstwie

W dniu 26 lipca na torze regatowym w Kruszwicy rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Dwójka podwójna juniorów z KW PEGAZ Wrocław Mateusz Lendzion i Bartłomiej Zalega zdobyli brązowy medal w tej najsilniej obsadzonej konkurencji wioślarskiej.

Bartek startował również w konkurencji jedynek i zajął 4 lokatę; piąty na mecie zameldował się Kacper Łukaszewicz.

W konkurencji dwójek podwójnych dziewcząt Asia Wójcik i Zuzanna Jasińska z UKS MILENIUM Wrocław zajęły najtrudniejszą dla sportowca lokatę bo 4 miejsce. Obie zawodniczki startowały również w jedynkach: Asia jest ósmą a Zuzanna 10 skiffistką w Polsce!

Ogółem Dolny Śląsk reprezentowany przez trzy wrocławskie kluby zajął 5 miejsce w rywalizacji wioślarek i wioślarzy w tracie XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.