Weekend z piłką ręczną plażową

W dniach 19-21 maja w centrum Wrocławia zagości piłka ręczna plażowa. Na placu Solnym zostanie przygotowane profesjonalne boisko, na którym w ramach eliminacji do turnieju finałowego mistrzostw Polski rywalizować będą najlepsze drużyny w naszym kraju. Dużą atrakcją będzie losowanie grup na lipcowe The World Games 2017.

Turniej we Wrocławiu (od 20 do 21 maja) to pierwszy przystanek PGNiG Summer Superligi, czyli cyklu, który wyłoni Mistrzów Polski w piłce ręcznej plażowej. Na placu Solnym pojawią się zarówno obrońcy mistrzowskiego tytułu BHT Auto Forum Petra Płock, jak również, debiutująca na piasku, lokalna drużyna Politechniki Wrocławskiej. W kategorii kobiet rywalizacja będzie się toczyć m.in. pomiędzy zespołami z Piotrkowa Trybunalskiego, Warszawy, Poznania, czy Kowalewa Pomorskiego.
Oprócz zmagań turniejowych kibice będą mogli zobaczyć dwa mecze pokazowe z udziałem polskiej kadry szczypiornistów. W piątek, 19 maja, o godz. 20.30 swoje umiejętności zaprezentują panie, a dzień później również o godz. 20.30 panowie.

 W sobotę dojdzie też do losowania grup na TWG 2017. Reprezentanci kadry Polski kobiet i mężczyzn poznają zespoły, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w fazie grupowej podczas lipcowych igrzysk.

 

Atrakcje dla kibiców

W piątek o godz. 9.00 startują warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 we Wrocławiu. W zajęciach bierze udział aż 300 osób. Do dyspozycji wrocławian będzie namiot sferyczny TWG 2017 oraz strefa relaksu.

Bilety na wyciągnięcie ręki

Na placu Solnym stanie punk kasowy, gdzie będzie można kupić bilety na wydarzenia TWG 2017. Warto dodać, że bilety na lipcowy turniej piłki ręcznej plażowej są dostępne już od 7,50 zł. Przypomnijmy, bilety na igrzyska są do nabycia za pośrednictwem serwisu eBilet.pl, a także w punktach sprzedaży na terenie całego kraju (pełna lista na www.ebilet.pl). W ofercie są też karnety na wszystkie zawody danej dyscypliny. Uczniowie, studenci, rodziny wielodzietne i emeryci mogą liczyć na bilety zniżkowe.

Piłka ręczna plażowa na igrzyskach

Najlepsze ekipy z całego świata będziemy gościć od 26 do 29 lipca. Szczypiorniści zagrają w kompleksie Pól Marsowych – AWF Wrocław. W czasie The World Games wystąpi 8 drużyn kobiecych i męskich.

Nowy partner – oficjalny dostawca usług dla TWG 2017

W piątek o godzinie 12.30 na pl. Solnym Wrocławski Komitet Organizacyjny przedstawi kolejnego partnera – oficjalnego dostawcę usług dla The World Games 2017. W briefingu wezmą udział przedstawiciele WKO
i partnera – firmy z branży medycznej.

Imprezę na placu Solnym organizują – Fundacja Modern Sport oraz Wrocławski Komitet Organizacyjny TWG.

Wstęp jest bezpłatny.

Harmonogram

Piątek (19 maja)

9.00-16.00 Camp dla dzieci
12.30 – Ogłoszenie nowego partnera – oficjalnego dostawcy usług dla TWG 2017
20.30 Mecz pokazowy reprezentacji Polski kobiet

 Sobota (20 maja)

9.00-19.00 Mecze eliminacyjne
20.30 Losowanie grup na The World Games 2017 oraz mecz pokazowy reprezentacji Polski mężczyzn 

Niedziela (21 maja)

9.00-12.00 Mecze eliminacyjne
12.00-17.00 Mecze finałowe