Wielki sukces medalowy Aleksandry Andrejko i Bruna Łukaszyk w Klubowym Pucharze Europy Głuchych w Narciarstwie Alpejskim w Słowacji

Klubowy Puchar Europy Głuchych w narciarstwie alpejskim odbył się w dniach 3-5 lutego 2024 r. w Myto Pod Dumbierom w Słowacji. To druga edycja Klubowego Pucharu Europy Głuchych w narciarstwie alpejskim. W tych zawodach  z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT” startowało dwóch zawodników: Aleksandra Andrejko i Bruno Łukaszyk, którzy reprezentowali  klub WKSN ŚWIT Wrocław na Klubowym Pucharze Europy Głuchych w narciarstwie alpejskim w Myto Pod Dumbierom w Słowacji. Dwoje zawodników reprezentowało klub „ŚWIT” w zawodach i zdobyło 8 medali dla klubu w tym 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Bruno Łukaszyk zdobył srebrny medal w konkurencji slalom gigant nr 1 w kategorii mężczyzn OPEN oraz złoty medal w kategorii seniorów, zdobył srebrny medal w konkurencji slalom w kategorii mężczyzn OPEN oraz srebrny medal w kategorii mężczyzn. Bruno Łukaszyk wypadł z trasy w konkurencji slalom gigant nr 2 i nie dojechał do mety.

Aleksandra Andrejko zajęła się V miejsce w konkurencji slalom gigant nr 1 w kategorii kobiet OPEN oraz zdobyła złoty medal w kategorii młodzika, zajęła V miejsce w konkurencji slalom gigant nr 2 w kategorii kobiet OPEN oraz zdobyła brązowy medal w kategorii juniorek i brązowy medal w konkurencji slalom w kategorii kobiet OPEN  oraz złoty medal w kategorii juniorek. Aleksandra

Andrejko została najmłodszą zawodniczką w Klubowym Pucharze Europy Głuchych i dostała nagrodę indywidualną.

W dniu 5 lutego zawody w konkurencji kombinacji alpejskiej zostały odwołane z powodu złych warunków pogodowych i mocnego wiatru.

To bardzo duży sukces Bruna i Aleksandry w narciarstwie alpejskim w Klubowym Pucharze Europy Głuchych w Narciarstwie Alpejskim.

Bruno Łukaszyk będzie reprezentował Kadrę Narodową Niesłyszących i przygotowuje się do Zimowych Igrzysk Głuchych, który odbędą się w dniach 02-12 marca w 2024 roku w Erzurum w Turcji. Aleksandra Andrejko (15 lat) nie może być dopuszczona do startu w Zimowych Igrzysk Głuchych w Erzurum w Turcji z powodu młodego wieku.