Wrocławianie wypróbują arenę The World Games 2017. W sobotę otwarcie toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia z udziałem mistrza olimpijskiego.

Pokaz jazdy szybkiej w wykonaniu Ambasadora TWG 2017 Zbigniewa Bródki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, nagrody, a na koniec, po zachodzie słońca, rolkoteka-dyskoteka przy muzyce serwowanej przez didżeja – takie m.in. atrakcje czekają na wszystkich chętnych w sobotę, 1 lipca, przy okazji otwarcia toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia z udziałem prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Przypomnijmy, że budowa toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia to jedna z miejskich inwestycji związanych z X Światowymi Igrzyskami Sportowymi The World Games Wrocław 2017. Kosztowała ponad 6 mln złotych,
a jedna czwarta środków pochodziła z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dwie inne inwestycje to, rzecz jasna, renowacja Stadionu Olimpijskiego oraz rozbudowa kompleksu pływalni przy ul. Wejherowskiej. Oba te obiekty już dziś służą mieszkańcom Wrocławia, a żużlowe mecze Betardu Sparty regularnie wypełniają nowe trybuny Olimpijskiego.

Sporty wrotkarskie w ramach The World Games 2017 zagoszczą w Świdnicy (hokej na wrotkach, jazda figurowa), a także w Parku Tysiąclecia, gdzie odbędzie się rywalizacja w jeździe szybkiej (21-25 lipca) – na 200-metrowym torze, a także w jeździe ulicznej, na pętli wokół wspomnianego toru. Swój udział zapowiedzieli m.in. – uwaga! – holenderscy bracia bliźniacy Michel i Ronald Mulderowie, a więc odpowiednio złoty i brązowy medalista olimpijski z Soczi (2014) w łyżwiarstwie szybkim.

W uroczystym otwarciu toru (sobota, 1 lipca), na które zapraszamy wszystkich chętnych na godz. 15 weźmie udział m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Dziesięć minut później w pokazie jazdy szybkiej na torze zobaczymy Ambasadora The World Games 2017 – panczenistę Zbigniewa Bródkę, mistrza olimpijskiego z Soczi, który na rolkach spędza dużą część sezonu przygotowawczego przed zimowymi zawodami.

Warto zaznaczyć, że sobota będzie jedynym dniem, kiedy wszyscy chętni będą mogli wypróbować tory przed The World Games 2017. Jeszcze w nocy z soboty na niedzielę ruszą pierwsze prace związane z przygotowaniem areny do zbliżających się Igrzysk. Tor zostanie ponownie udostępniony mieszkańcom tuż po TWG2017.

 

Harmonogram:

Godz. 15.00 – uroczyste otwarcie toru

Godz. 16.00 – warsztaty i pokazy jazdy na rolkach dla dzieci (Fundacja Zarolowani) – na miejscu będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia rolek

Godz. 17.00 – zawody dla dzieci (Polski Związek Sportów Wrotkarskich)

Godz. 18.00 – prezentacja sportu, rozdanie nagród dzieciom (Zbigniew Bródka)

Godz. 18.30 – warsztaty z jazdy na rolkach dla młodzieży i dorosłych (Fundacja Zarolowani)

Godz. 19.30  – zawody dla młodzieży i dorosłych (Polski Związek Sportów Wrotkarskich)

Godz. 20.30 – rozdanie nagród na scenie dla młodzieży i dorosłych (Zbigniew Bródka)

Godz. 21 (do godz. 23/24) – ROLKOTEKA/DYSKOTEKA

W przerwach zaplanowano występy zespołu Cheerleaders Wrocław.

W czasie wydarzenia, od godz. 15, będzie można uczestniczyć w warsztatach sportów z programu The World Games 2017 (m.in. ergometry, sumo, unihokej, przeciąganie liny i futbol amerykański z udziałem zawodników Panthers Wrocław). Pojawią się także foodtrucki oraz maskotki Jaś i Małgosia, a zmęczeni wypoczną w strefie chillout. Na miejscu będzie można też kupić bilety na rywalizację w konkurencjach wrotkarskich oraz na Ceremonię Otwarcia Igrzysk na Stadionie Wrocław (20 lipca, czwartek, godz. 19).

Bilety na konkurencje wrotkarskie

Bilety na wyścigi na torze są dostępne już od 2,50 zł, a karnety od 25 zł – do nabycia za pośrednictwem serwisu eBilet.pl, a także w punktach sprzedaży na terenie całego kraju (pełna lista na www.ebilet.pl). Uczniowie, studenci, rodziny wielodzietne i emeryci mogą liczyć na bilety zniżkowe.

Sporty wrotkarskie w ramach TWG 2017 zaprezentują się we Wrocławiu w dniach 21-25 lipca
JAZDA SZYBKA NA ROLKACH – TOR SZYBKI
21 lipca 9:00-11:00, 16:30-17:45
22 lipca 9:00-12:45, 18.30-20:00
23 lipca 9:00-11:45, 16:30-18:50
JAZDA SZYBKA NA ROLKACH – TOR ULICZNY
24 lipca 9:00-12:30, 16:30-19:00
25 lipca 8:00-14:00

O sportach wrotkarskich  podczas TWG 2017

Trzy różne, całkowicie niezależne, dyscypliny wchodzą w skład wrotkarstwa, które jest jednym ze sportów określanych jako nowe trendy. Wrotkarstwo na igrzyskach to hokej na wrotkach, wrotkarstwo szybkie i jazda figurowa. Wzorem starszego brata hokej na wrotkach wymaga, aby wrotki były jednośladowe. Jazda figurowa na wrotkach różni się od jazdy figurowej na łyżwach tylko i wyłącznie tym, że wrotki mają dwa rzędy kółek. Wrotkarstwo szybkie to z kolei niezwykle widowiskowa dyscyplina, w której jak sama nazwa wskazuje najistotniejsza jest szybkość. Dystanse, które będą rozgrywane zaczynają się od 100 m, a kończą na 20 km. Formuła rozgrywania wyścigów jest niezwykle ciekawa dla widzów. Podczas zawodów jazdy szybkiej nie sposób się nudzić. Sporty wrotkarskie będziemy podziwiać w Świdnicy i Wrocławiu.