XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Gimnastyce

W dniach 17-20 czerwca w Łodzi odbyła się XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn w której wzięło udział 6 zawodników KS AZS-AWF Wrocław.
Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem naszych zawodników, wywalczyliśmy 5 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe!
W wieloboju i 2 finałach na przyrządach w klasie trzeciej gimnastyki sportowej mężczyzn Roman Dubovytskyi wywalczył 3 złote medale i tym samym obronił tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej!

W klasie drugiej gimnastyki sportowej kobiet Oliwia Semba wywalczyła złoty medal w finale na poręczach i dwa brązowe medale w wieloboju i w finale na ćwiczeniach wolnych. Nadia Majchrzak zajęła 3 m. w finale na skoku, 6 m. w finale na ćw. wolnych i 10 m. w wieloboju. Ida Berezowska zdobyła srebro w finale na równoważni oraz zajęła 4 m. w finale na poręczach i 6 m. w wieloboju. Natomiast Maja Bartosiewicz zajęła 18 m. w wieloboju oraz 7 m. w finale na równoważni.
Również w klasie trzeciej gimnastyki sportowej kobiet nie zostaliśmy bez medalu. Oliwia Hyszczyn wywalczyła złoty medal w finale na równoważni oraz 4 m. i 6 m. odpowiednio w wieloboju i w finale na ćw. wolnych. Gratulacje zarówno dla zawodników jaki i dla trenerów!