Zawodniczki Talenty Wrocław najlepsze w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Podnoszeniu Ciężarów

Rewelacyjnie spisały się zawodniczki Talentu Wrocław na MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Zamościu w dniach 08-10.10.2021 r.

Trzy medale złote, trzy  srebrne i dwa brązowe to dorobek naszych zawodniczek. Oprócz medali nasze reprezentantki wygrały klasyfikację drużynową zdobywając 60 pkt. W punktacji łącznej kobiet i mężczyzn nasz klub zajął wysokie czwarte miejsce.

Ze złotym medalem za podrzut i dwubój  oraz srebrnym za rwanie wraca z mistrzostw Patrycja ANDREJCZUK , bijąc po drodze rekordy życiowe w rwaniu 81 kg, podrzucie 99 kg  i w dwuboju 180 kg w kategorii do 76 kg.

Złoto za rwanie , srebro za podrzut i dwubój to dorobek Natalii PETKI  drugiej zawodniczki w kategorii do 64 kg.

Patrycja KĘDZIERSKA to trzecia zawodniczka w kategorii do 49 kg zdobywczyni brązowych medali za rwanie i dwubój.

Czwarta nasza reprezentantka Alicja SZYMĄNSKA została sklasyfikowana na szóstym miejscu w kategorii do 71 kg.

Bardzo blisko podium był nasz jedyny męski przedstawiciel , Aleksander JURECKI , startujący w kategorii do 73 kg. Niestety kontuzja nie pozwoliła mu na wykonanie trzeciego podejścia w podrzucie, które dawało brązowy medal. Ostatecznie Olek zajął wysokie szóste miejsce.

Warto zaznaczyć, że w punktacji sinclaira, Patrycja ANDREJCZUK została trzecią  a Natalia PETKA ósmą zawodniczką mistrzostw.