Złoty rok Polwicy-Wierzbno

To już koniec sezonu. Czas na podsumowanie roku 2023.

Ten rok to najlepszy rok w historii klubu, głównie przez zdobycie Mistrzostwa Europy przez Floriana Dąbka.

Florian zdobył złoto w kategorii 73 kg i został najlepszym zawodnikiem całych Mistrzostw Europy w  punktacji sinclaira.

Jeszcze jeden medal na Mistrzostwach Europy – brązowy zdobył Tymoteusz Biadalski

Łącznie na Mistrzostwach Europy startowało aż sześciu sztangistów z Wierzbna ( rekord klubu) i wszyscy znaleźli się w pierwszej „10”.

Mistrzostwa Polski to 10 medali !!! w tym aż 5 złotych.

Mistrzami Polski zostali- Amelia Łodzińska 45 kg 15 lat, Wiktoria Kasielska 55 kg 15 lat, Gabriela Szymańska 64 kg 17 lat, Florian Dąbek 81 kg 15 lat i Tymoteusz Biadalski 89 kg 15 lat.

Medale zdobywali: Natalia Winiarska, Natalia Pawlik, Weronika Olejnik i Szymon Góralski.

Mistrzostwa Polski LZS to 6 medali w tym 4 złote.

Florian Dąbek i Tymoteusz Biadalski poprawili  w tym roku siedem Rekordów Polski

LKS Polwica – Wierzbno wygrała w tym roku  Ligę Dolnośląską.

Najmłodsi wygrali Ogólnopolski Wielobój Atletyczny i po raz 16 z rzędu wygrali drużynowo Dolnośląski Wielobój Atletyczny.

Odnosili wiele zwycięstw do lat 12 w turniejach Międzynarodowych w Czechach, Słowacji, Niemczech i Polsce. Najwięcej zwycięstw odniosła Maja Kraska – wygrała w każdym turnieju a było ich sześć.

Grupa Masters to dwa tytuły Mistrzów Świata – Radosław Małecki i Adam Kraska

Radosław przy okazji zwycięstwa poprawia Rekord Świata w podrzucie.

Sebastian Konon zdobywa Złoto na Mistrzostwach Europy.

Na mistrzostwach Polski Masters Wierzbno zdobywa 4 medale – wszystkie złote. Katarzyna Kraska, Radosław Małecki , Sebastian Konon i Adam Kraska.

Zawodnicy masters ustanawiają kilkadziesiąt Rekordów Polski najwięcej Katarzyna Kraska.

Na koniec sezonu Wierzbiańscy Mastersi wygrywają Drużynowe Mistrzostwa Polski Masters.

Trenerzy stojący za sukcesami to: Adam Kraska – trener grupy 12-23 lata, Damian Suseł – trener najmłodszej grupy do lat 12  i Katarzyna Kraska trenerka grupy Masters.

Należą się też trzy złote medale dla naszych sponsorów którzy mocno nas wspierają:

Gmina Domaniów na czele z Wójtem Wojciechem Głogulskim, Pan Ryszard Gorczyca – właściciel gospodarstwa rolnego oraz Pan Leszek Waś – producent lamp samochodowych.

Podziękowania należą się dla wielu osób i instytucji którzy z nami współpracują:  Państwo Siatkowscy z Sobociska, Aneta Petruś, Szymon Kołecki, CKiC Gminy Domaniów, Dolnośląskie LZS, Dolnośląska Federacja Sportu, DZPC, PZPC, Beta-Druk z Lizawic, Tomasz Mojsa -Jako, oraz rodziców zawodników którzy w różne sposoby pomagają przy organizacji zawodów.

Dziękujemy kibicom i wszystkim osobą którzy śledzą nasze wyniki i trzymają kciuki za sukcesy.

Postaramy się aby dostarczać wam wiele radości z wyników naszych zawodników.