Zmarł Władysław Pałaszewski

Polska siatkówka z wielkim smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci Władysława Pałaszewskiego, siatkarza, reprezentanta Polski, trenera reprezentacji i sędziego międzynarodowego. 

Zmarł Władysław Pałaszewski
Władysław Pałaszewski

W karierze zawodniczej grał w barwach Sparty Legnica, AZS-u i Gwardii Wrocław, z którą zdobył dwa medale mistrzostw Polski. Trzynaście razy wystąpił w barwach reprezentacji Polski, w tym na mistrzostwach świata w 1962 roku, zajmując szóste miejsce. Już w czasie gry zajął się pracą trenerską. Jako trener ligowy czterokrotnie sięgnął po mistrzostwo kraju.

Pełnił też funkcję asystenta trenera reprezentacji Polski kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Tokio 1964, asystenta trenera reprezentacji Polski mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Moskwie 1980, był szkoleniowcem młodzieżowej reprezentacji Polski – wicemistrzów Europy 1971, a także prowadził reprezentację Polski mężczyzn w zastępstwie Aleksandra Skiby oraz Huberta Wagnera.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 9 kwietnia o godzinie 14.30 w kościele w Lutyni

Zmarł 31 marca, w maju skończyłby 88 lat. Jego Rodzinie i wszystkim Bliskim Polski Związek Piłki Siatkowej składa wyrazy głębokiego współczucia.