Coraz mniej biletów na The World Games 2017!

Na mniej niż tydzień przed startem 10. Światowych Igrzysk Sportowych rozeszło się ponad 100 tysięcy biletów! Impreza rozpocznie się już 20 lipca o godzinie 19.00 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Wśród dyscyplin, które cieszą się największym zainteresowaniem są żużel, wspinaczka, squash oraz sporty bilardowe i wodne. Bardzo dużo biletów sprzedało się również na gimnastykę, ultimate frisbee i sporty wrotkarskie.

Wiedzieliśmy, że bardzo dużą popularnością będzie cieszył się żużel. Trudno się dziwić, że wielu kibiców chce zobaczyć polskich zawodników, którzy niedawno drugi raz z rzędu wywalczyli drużynowe mistrzostwo świata. Bilety jednak świetnie sprzedają się także na zawody, po których nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania. Cieszy nas, że kibice chcą na własne oczy zobaczyć najlepszych na świecie zawodników, którzy uprawiają dyscypliny może mniej popularne, ale za to bardzo widowiskowe – podkreśla Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego – The World Games 2017.

Pierwszą w całości wyprzedaną dyscypliną jest pływanie w monopłetwie. Na żużel zostały pojedyncze sztuki. Dużym zainteresowaniem cieszą się dni finałowe wszystkich niemal dyscyplin i te, kiedy startować będą polscy zawodnicy. Wspinaczka w dniu startu Ambasadora The World Games 2017 Marcina Dzieńskiego, mistrza świata i Europy, jest już praktycznie wyprzedana. Na półfinały i finały unihokeja zostało po kilkadziesiąt biletów, na finał squasha kilkanaście, podobnie jest z finałami sportów bilardowych, gdzie wczoraj w sprzedaży było już tylko ostatnich 20 wejściówek. Ponad 75% biletów rozeszło się także na karate, bieg na orientację we Wrocławiu, sumo, przeciąganie liny i kajak polo. Pod względem liczby sprzedanych biletów w czołówce jest także futbol amerykański – rozeszło się ponad 10 000 wejściówek. 22 i 24 lipca warto być na Stadionie Olimpijskim, bo następna okazja, by zobaczyć reprezentację Stanów Zjednoczonych prędko się nie powtórzy.

Bardzo dobrze sprzedają się również bilety na spektakularną ceremonię otwarcia, która w przyszły czwartek odbędzie się na Stadionie Miejskim. W sprzedaży są ostatnie 3 tysiące spośród 25 tysięcy dostępnych wejściówek. Na obiekcie przy al. Śląskiej budowane są trzy sceny, na których wystąpi aż 400 artystów. Wśród nich będzie można zobaczyć Radzimira Dębskiego z orkiestrą Narodowego Forum Muzyki, Dawida Kwiatkowskiego, Kamila Bednarka, Igora Herbuta z grupą LemON czy duet BeMy. Oficjalne otwarcie uświetni również Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx, która po raz pierwszy zaśpiewa anglojęzyczną wersję hymnu The World Games 2017 pod tytułem „Run”. Publiczność zobaczy również defiladę sportowców ze 112 krajów świata, którzy rywalizować będą we Wrocławiu.

Uruchomiono kolejny stacjonarny punkt sprzedaży biletów. Od dzisiaj działać on będzie w godzinach 12-18 w Centrum Wolontariatu The World Games 2017 przy ul. Wita Stwosza 43-44.

The World Games 2017 to największe sportowe wydarzenie w tym roku w Polsce. W imprezie udział weźmie ponad 3,5 tysiąca sportowców z całego świata, którzy rywalizować będą w 31 emocjonujących sportach. Zawody rozgrywane będą głównie we Wrocławiu, ale niektóre konkurencje ugoszczą także pobliskie miasta: Jelcz-Laskowice, Świdnica, Trzebnica i Szymanów. Wejściówki na poszczególne zawody oraz ceremonię otwarcia można kupić na stronie ebilet.pl.