Mistrzostwa Polski Karate

WKSA BUDOKAN wraz z Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym – Światowe Igrzyska Sportowe 2017 (The World Games 2017 Wrocław) w dniu 11 marca 2017 roku na zlecenie Polskiego Związku Karate będzie organizatorem XXXVII Mistrzostw Polski  Seniorów – Karate WKF. Będą to pierwsze oficjalne mistrzostwa dla tej grupy wiekowej jako dyscyplina olimpijska. W lipcu 2016 roku karate WKF (World Karate Federation) oficjalnie  zostało włączone przez MKOL do rywalizacji  na Igrzyskach w Tokio 2020 roku. Areną rozgrywania Mistrzostw będzie kompleks sportowy „Gem” przy ul. Mianowskiego 2 we Wrocławiu. W godz. 9-15 zaplanowane są eliminacje, od godz. 15.30-19.30 finały. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

W czasie trwania zawodów zostaną rozegrane konkurencje indywidualne (kumite i kata) oraz drużynowe, w których łącznie weźmie udział około 200 zawodników z 40 klubów z całej Polski.

Zawody objęte zostały honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia i Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Na Mistrzostwach zobaczymy wszystkich najlepszych seniorów w Polsce, dla których będą to kwalifikacje do majowych  Mistrzostw Europy (Turcja) oraz sprawdzian dla kadry przed lipcowymi The World Games 2017 Wrocław (karate rozgrywane będzie w dniach 25-26 lipca 2017 na kompleksie sportowym Gem, bilety już w sprzedaży). Na lipcowych Igrzyskach na 12 konkurencji  kwalifikacje uzyskało 11 zawodników z Polski w tym dwoje z Wrocławia (Magdalena Nowakowska – kumite ind. – 50 kg, Budokan Wrocław i Michał Bąbos – kumite +84 kg, AZS UP Wrocław).

Organizator zawodów liczy na dobre wyniki sportowe – w ubiegłym roku klub Budokan uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej – jak twierdz trener Piotr Babicz  –  w tym roku planujemy uplasować się na najwyższym podium.

Zawody są ostatnim sprawdzianem organizacyjnym (obiektu, obsługi …) przed lipcowymi TWG 2017 Wrocław.

Zobacz FB Mistrzostw –  www.facebook.com