Niemal 100 tysięcy kibiców na wydarzeniach The World Games Wrocław 2017!

Przez pierwsze 4 dni Igrzysk na wszystkich obiektach sportowych pojawiło się 71,5 tysiąca osób, z czego 25 tysięcy na Ceremonii Otwarcia. Strefę kibica The World Games Plaza łącznie odwiedziło już 25 tysięcy osób. Najwięcej było ich w dniu uruchomienia (21 lipca), gdy na scenie występował zespół Kult – w szczycie około 10 tysięcy osób. Łącznie, na ceremonii, zawodach sportowych i w strefie kibica bawiło się niemal 100 tysięcy osób.

Jak dotąd sprzedano 140 tysięcy biletów, czyli 70% wszystkich dostępnych. Największym powodzeniem, oprócz Ceremonii Otwarcia, cieszą się zawody żużlowe. Sprzedano wszystkie bilety na wspinaczkę sportową, którą rozgrywano na Placu Nowy Targ, pływanie w monopłetwie (Pływalnia Orbita), sporty lotnicze na lotnisku w Szymanowie, sumo w hali Orbita i bule na pergoli przy Hali Stulecia. Nie ma już biletów na sporty bilardowe, squash, kończą się na karate, kajak polo i przeciąganie liny.

Reprezentanci Polski zdobyli 8 medali. 1 złoty – Wojciech Bógdał w motoparalotniarstwie, w konkurencji slalomu, 3 srebrne: Alicja Tchórz w wyścigu na 200 metrów z przeszkodami, w sportowym ratownictwie wodnym oraz Adam Dubiel, Cezary Kępa, Wojciech Kotowski i Bartosz Stanielewicz w sztafecie 4×50 m z przeszkodami i w sztafecie 4x25m holowanie manekina, także w sportowym ratownictwie wodnym i 4 brązowe: Magdalena Macios i Paweł Wojda w wadze lekkiej w sumo; nasza kobieca sztafeta 4×50 z pasem ratowniczym w ratownictwie wodnym, w składzie: Karolina Faszczewska, Dominika Kossakowska, Anna Nocoń i Alicja Tchórz oraz Marcin Bernat w motoparalotniarstwie, w konkurencji slalomu. Polska zajmuje 15 miejsce w klasyfikacji medalowej (stan na 24.07, godzinę 16.00)

Po wczorajszej nawałnicy wszystkie obiekty uprzątnięto w około 2 godziny. Najbardziej ucierpiała infrastruktura techniczna na torze wrotkarskim w parku Tysiąclecia. Dziś zawody odbywają się bez przeszkód, dzięki zaangażowaniu obsługi obiektów i wolontariuszy, bez których nie byłoby to możliwe. Codziennie pracuje około 1200 osób spośród 1700 ogólnej liczby zgłoszonych.

Jak dotąd wydano 3316 akredytacji dla uczestników Igrzysk, czyli sportowców, członków sztabów szkoleniowych i przedstawicieli międzynarodowych federacji. W najbliższych dniach przyjadą kolejne 3 tysiące uczestników. Pierwsze cztery dni TWG2017 relacjonowało 500 dziennikarzy. Spodziewany jest przyjazd kolejnych 350.

Transmisja z Ceremonii Otwarcia dostępna była w 130 krajach świata. Jak informuje IWGA, transmitowały ją między innymi kanały CCTV5 z Chin, TBS z Japonii, Sport1 z Niemiec, Match TV z Rosji, ESPN LA, który swoim zasięgiem obejmuje wszystkie kraje Ameryki Południowej oraz Olympic Channel – kanał Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.