Wojciech Bógdał sportowcem dnia TWG2017

Pierwszy polski złoty medalista The World Games 2017 – motoparalotniarz Wojciech Bógdał, otrzymał tytuł Sportowca Dnia od Międzynarodowego Stowarzyszenia The World Games (IWGA).

Ceremonia wręczenia tytułu odbędzie się o godzinie 19.45 w strefie kibica The World Games Plaza, zlokalizowanej na placu Wolności.

Wczoraj, w zawodach na lotnisku w Szymanowie nie miał sobie równych. To kolejny sukces tego zawodnika po triumfie w mistrzostwach Europy i świata. Na najniższym stopniu podium stanął inny z naszych reprezentantów Marcin Biernat. Polaków rozdzielił tylko reprezentant Tajlandii Kittiphop Phrommat.

– To było wspaniałe doświadczenie, móc wystartować przed tak liczną publicznością. Widziałem, że to co pokazaliśmy wraz z innymi zawodnikami bardzo się podobało. Od roku przygotowywałem się właśnie do tego startu. Wiedziałem, że chcę być co najmniej na podium, ale przyjechałem walczyć o złoto. To marzenie się spełniło – mówił w trakcie dzisiejszej konferencji Wojciech Bógdał, który na co dzień godzi pełną sukcesów karierę sportową ze studiowaniem na Politechnice Warszawskiej.

Po zakończeniu ceremonii wręczenia tytułu Sportowca Dnia, na scenie w strefie kibica wystąpi Hoodoo Band. Strefa jest czynna codziennie od 15.00 do 23.00.

Koncerty w kolejnych dniach:
25.07 – Grubson
26.07 – Kaufland Athletes’ Party – Chase & Status
27.07 – Electro Acoustic Beat Session (gościnnie Waldemar Kasta, Bitamina i Hades)
28.07 – Joint Venture Sound System, Vavamuffin
29.07 – Rebeka
Udział we wszystkich koncertach i wydarzeniach w strefie kibica jest bezpłatny.