Polacy mistrzami świata juniorów młodszych w biathlonie!

  Sztafeta w składzie: Konrad Badacz, Jan Guńka, Marcin Zawół zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów i Juniorów młodszych w biathlonie, które odbyły się w miejscowości Obertilliach, w Austrii. Celne strzelanie oraz bardzo dobra dyspozycja na trasie były kluczem do osiągnięcia tak wspaniałego wyniku przez naszych reprezentantów.

            Medal cieszy szczególnie, ponieważ dwóch zawodników – Konrad Badacz i Marcin Zawół pochodzi z Dolnego Śląska. Reprezentują oni MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe, uczęszczają do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, gdzie trenują pod okiem Pani Izabeli Danilo; są objęci szkoleniem Młodzieżowej Kady Narodowej w biathlonie oraz Kadry Wojewódzkiej Juniorów w biathlonie.

            Na  mistrzostwach zawodnicy wyróżniali się również podczas startów indywidualnych – Marcin Zawół zdobył srebrny medal w biegu pościgowym oraz był piąty w sprincie, Konrad Badacz był piętnasty w sprincie. W zawodach, w kategorii juniorów młodszych udział wzięło 112 zawodników z całego świata.

Na zdjęciu (od lewej) Konrad Badacz, Jan Gunka, Marcin Zawół.